W co poszczególni przedstawiciele biznesu będą się angażować w przyszłości?

Jak wygląda bilans ostatnich 25 lat z perspektywy odpowiedzialnego biznesu? Czy aktywność proekologiczna, zdrowie i pomoc społeczna staną się ważną przestrzenią działań polskich firm? W co poszczególni przedstawiciele biznesu będą się angażować w przyszłości? Na te i inne pytania odpowiedzą uczestnicy debaty w Pałacu Prezydenckim. Na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Prezesi zrzeszeni w Koalicji „Prezesi-wolontariusze 2011”– organizują 18 września niezwykle ważną debatę. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na stronie Prezydenta RP.

Przeszłość

W pierwszej części debaty zaplanowano podsumowanie dokonań i wpływu biznesu na budowę  społeczeństwa obywatelskiego w ciągu ostatnich 25 lat. Jak mówi Kierowniczka Projektu  Agnieszka Łukasik: Za nami dwie i pół dekady wolnego rynku i społecznego zaangażowania firm, oczekujemy od przedstawicieli biznesu i organizacji pozarządowych dokonania bilansu pierwszego ćwierćwiecza. Tę część wydarzenia otworzy Ewa Balcerowicz – Przewodnicząca Rady Fundacji CASE. Uczestnicy panelu, wśród których znajdą się m.in. Janina Ochojska – Prezeska Polskiej Akcji Humanitarnej, Mirella Panek-Owsiańska – Prezeska Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Mariusz Gaca – Członek Zarządu Orange Polska S.A., Herbert Wirth – Prezes KGHM Polska Miedź S.A., Grzegorz Kinelski – Członek Zarządu ENEA S.A. będą dyskutować o tym, jak firmy po 1989 roku angażowały się w budowę społeczeństwa obywatelskiego.

Przyszłość

Druga część debaty będzie dotyczyć przyszłościInteresują nas pomysły na budowanie modelu biznesu uwzględniającego odpowiedzialność i zaangażowanie społeczne na miarę wyzwań XXI wieku mówi Elżbieta Łebkowska, Członkini  Zarządu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Uczestnikom debaty, wśród których będą m.in. Piotr Pawłowski – Prezes Fundacji Integracja, ks. Jacek Stryczek – Prezes Stowarzyszenia Wiosna, Prezes PZU Andrzej Klesyk, Sławomir S. Sikora – Prezes Citi Handlowy oraz Przewodnicząca Forum Darczyńców Ewa Krupa, zostaną postawione pytania, które już dziś nurtują osoby związane z szeroko pojętą społeczną odpowiedzialnością biznesu. Jakie obszary, według przedsiębiorców, będą szczególnie wymagały wsparcia w przyszłości ? Co będzie ważną przestrzenią działań: aktywność proekologiczna, zdrowie i pomoc  społeczna, szczególnie problemy starzejącego się społeczeństwa czy wyzwania dla edukacji ? W co przedstawiciele biznesu będą się angażować, czy i jakie widzą nowe formy takiej działalności ? A może pojawia się już wizja nowych obszarów wymagających interwencji i wsparcia? Debata powinna się zakończyć wezwaniem do solidaryzmu w działaniu na rzecz  zrównoważonego rozwoju tych obszarów.

Wydarzenie poprowadzi dziennikarka Radia TOK FM i publicystka Gazety Wyborczej Dominika Wielowieyska.

Debata będzie transmitowana na żywo na stronie www.prezydent.pl. Więcej informacji o wydarzeniu i  Koalicji „Prezesi-wolontariusze 2011” na www.dobrybiznes.info.