„Uszyj Jasia” w Poznań City Center

W najbliższą sobotę (25.04) Poznań City Center zamieni się w pracownię krawiecką. Po raz pierwszy w stolicy Wielkopolski będzie można wziąć udział w akcji „Uszyj Jasia”. Celem weekendowego spotkania jest uszycie ok. 100 kolorowych poszewek dla małych pacjentów oddziału gastroenterologii Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM.

Pomysłodawczynią akcji jest Natalia Bielawska, mama 4-letniego Bruna i autorka bloga Ekoubranka. W 2013 roku, podczas pobytu w krakowskim szpitalu na oddziale dziecięcym, zauważyła, że brakuje poszewek. Wtedy też poprosiła znajome blogerki o uszycie kolorowych jaśków, co uruchomiło lawinę pomocy.

Instrukcja szycia jasiaTym razem wolontariusze, blogerzy i pracownicy PCC uszyją poszewki na poduszki podczas sobotniego spotkania. Każdy, kto pojawi się w Poznań City Center będzie mógł dołączyć do wspólnego szycia, a tym samym pomóc dzieciom leczonym w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera. Od 10.00 do 18.00 na scenie na poziomie 1 w centralnej rotundzie PCC będą specjaliści z firmy JANOME oraz blogerki z „Poznań Szyje”, którzy pokażą i wytłumaczą jak uszyć poszewkę.

Cel mamy jasny. Uszyć ok. 100 jaśków dla dzieci, które przebywają na oddziale poznańskiego szpitala. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno jest najmłodszym poza rodzinnym domem, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć tę akcję. Nie tylko będziemy pomagać, (dodałam przecinek) ale myślę, że będzie to również świetna zabawa dla naszych klientów – wyjaśnia Norbert Fijałkowski, dyrektor Centrum.

Dwanaście stanowisk wyposażonych w maszyny do szycia, nici, nożyczki i 120 mb kolorowych materiałów to wszystko będzie czekać na śmiałków chcących pomóc dzieciom, a jednocześnie spróbować swoich sił w krawiectwie.

Dzięki akcji „Uszyj Jasia” już 3000 poszewek trafiło do szpitali, domów dzieckai hospicjów w całej Polsce. Wszyscy bez względu na wiek, mogą usiąść przy maszyniei pod okiem doświadczonych krawcowych uszyć jaśki – komentuje Natalia Bielawska, pomysłodawczyni akcji.

Sobotnia akcja ma ułatwić maluchom trudny czas spędzony w szpitalu. Dzięki kolorowym poszewkom na poduszki szpitalne sale oddziału gastroenterologii Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM przy ulicy Szpitalnej 27, staną się jeszcze bardziej przytulne.

Misją naszego Szpitala jest stworzenie pacjentom przyjaznej atmosfery, poczucia bezpieczeństwa i zaufania. Bardzo nam zależy, aby szczególnie najmłodsi pacjenci czuli się komfortowo, dlatego też chętnie dołączyliśmy do akcji „Uszyj Jasia” – dodajedr n. med. Paweł Daszkiewicz, dyrektor szpitala.

Akcja „Uszyj Jasia” odbędzie się 25 kwietnia, na scenie na poziomie 1 w centralnej rotundzie Poznań City Center od 10.00 do 18.00. Będzie można wziąć udział we wspólnym szyciu poszewek dla najmłodszych przebywających na szpitalnym oddziale.