Tauron uczy dzieci, jak korzystać z prądu

Wstrzymywacz czasu, skaner przenikający materię, a do tego okulary, po założeniu których można stać się niewidzialnym – to gadżety należące do „Agentów w czerni”. Tym razem za pośrednictwem bohaterów filmu edukacyjnego, Tauron Dystrybucja przekazuje dzieciom wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z urządzeń zasilanych prądem. Premiera filmu z udziałem młodych widzów oraz twórców filmu, odbyła się krakowskim Kinie pod Baranami.

 

Jak bezpiecznie wymienić żarówkę? Dlaczego wymiana uszkodzonego kabla jest taka ważna? Czy naprawdę wtyczkę z gniazdka trzeba wyciągać dwiema rękami? Odpowiedzi między innymi na takie pytania poznały dzieci po obejrzeniu „Agentów w czerni”, edukacyjnego filmu stworzonego w ramach programu „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka”. Jego scenariusz został wybrany spośród prac nadesłanych na konkurs zorganizowany podczas pierwszej edycji Bezpieczników. Dostawca energii oraz Krakowska Fundacja Filmowa postawili przed amatorami X Muzy zadanie przedstawienia w scenariuszu, w przystępny dla dzieci sposób, tematu „Energia elektryczna i jej bezpieczne użytkowanie”.

W filmie w rolę niezastąpionych agentów do zadań specjalnych wcielili się eksperci od energetyki, tropiący niebezpieczne miejsca w domu Niedbalskich oraz wskazujący zachowania mogące prowadzić do niebezpiecznych sytuacji przy korzystaniu z urządzeń elektrycznych.

Premiera filmu została poprzedzona spotkaniem edukacyjnym oraz zabawami dla dzieci. Grupa animatorów przebrana za zabawnych naukowców przeprowadziła na scenie doświadczenia i konkursy, a dodatkowo wszyscy młodzi widzowie otrzymali upominki od Taurona. Najmłodsi mogli także porozmawiać z aktorami występującymi na ekranie oraz ekipą filmową, która opowiedziała, w jaki sposób powstawał film.

„Agenci w czerni” to kolejna inicjatywa firmy Tauron Dystrybucja, podejmowana w ramach kampanii „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka.”, która skierowana jest do dzieci i młodzieży. Jej celem jest edukowanie najmłodszych w zakresie bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. W zeszłorocznej edycji „Bezpieczników” w energetycznych lekcjach edukacyjnych udział wzięło łącznie ponad 50 tysięcy dzieci w 530 podstawówkach na terenie południowej Polski.

 

Film jest już dostępny na stronie programu „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka.”