Przepis na otwarcie serc

Kilkudziesięciu wolontariuszy, kilka inicjatyw, trochę czasu, odrobina chęci, szczypta pomysłów i ogromne serca – to przepis na najlepsze świąteczne zaangażowanie pracowników, jaki od kilku lat wykorzystuje i ulepsza HP Global Business Center. W tym roku, oprócz projektów realizowanych cyklicznie, pracownicy wykonają własnoręcznie prezenty dla podopiecznych familijnych żłobków w ramach akcji „Zostań Świętym Mikołajem”.

 

W tym roku, podczas specjalnego spotkania mikołajkowego w jednym z biur firmy, znajdującym się w budynku Renoma, wolontariusze wraz z kilkuosobową grupą podopiecznych Akademii Kolumbów oraz podopiecznymi Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania własnoręcznie przygotują specjalne prezenty w postaci kalejdoskopów oraz drewnianych zwierzątek, które zostaną wręczone maluchom ze żłobków familijnych.

Dzieci, które przychodzą do naszych biur w ramach realizowanych specjalnie dla nich wydarzeń wynoszą ze spotkań nie tylko wiedzę i praktyczne umiejętności. Zawsze gdy pytamy naszych małych gości o to co najbardziej podobało im się podczas wizyty słyszymy, opowieści o fotelu masującym oraz nieograniczonym dostępie do gorącej czekolady. Dostrzegamy wtedy ich szczere uśmiechy i radość, jaką mogliśmy im podarować poprzez tak proste rzeczy – mówi Magdalena Dubel-Borycka, Koordynator projektów CSR, HP Global Buisness Center.

Pracownicy firmy wcielą się również w rolę pomocników Świętego Mikołaja i przygotują prezenty dla podopiecznych Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania oraz Świetlicy Maciejki w Trzebnicy. Będą one spełnieniem ich dziecięcych marzeń, które zawarły w napisanych wcześniej listach. Upominki zostaną przekazane pracownikom Centrum, którzy w Święta wręczą je maluchom.

Kiermasz charytatywny, przygotowywanie prezentów czy wsparcie przy organizacji noworocznego koncertu na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, to tylko niektóre z aktywności w jakie w okresie przedświątecznym zaangażowani są pracownicy wrocławskich biur HP Global Business Center. Zatrudnione w firmie osoby od wielu lat biorą udział w akcjach, poprzez które niosą pomoc potrzebującym. Ich celem jest nie tylko zebranie funduszy na określone działania, ale przede wszystkim wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci w tym wyjątkowym okresie.

Słodkości i ozdoby

Już od 4 lat we wrocławskich biurach firmy organizowane są specjalne kiermasze świąteczne, podczas których przedstawiciele różnych organizacji, fundacji i stowarzyszeń mogą sprzedawać przygotowane przez siebie, specjalnie na tę okazję ciasta, ciasteczka i słodycze oraz ozdoby świąteczne. W tegorocznej edycji udział wezmą między innymi: Fundacja Tobiaszki Wrocławskie, Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, Fundacja Mam Marzenie, Zespół Szkół Specjalnych w Żarach, Ognisko Wychowawcze Stowarzyszenia Iskierka, Fundacja Jagoda. Uzyskane w ten sposób fundusze przekazane zostaną na cele statutowe biorących udział w kiermaszu organizacji.

Co roku również pracownicy firmy samodzielnie przygotowują smakołyki i ozdoby, a dochód z ich sprzedaży przeznaczają na pomoc na rzecz wybranej osoby potrzebującej , która jest wspierana przez organizację. Zgodnie z planem zebrana w tym roku kwota zostanie przekazana na leczenie 4-letenigo Adasia, bratanka jednej z zatrudnionych w firmie osób, który choruje na autyzm. Kiermasze odbywają się w okresie przedświątecznym w budynkach Globis, Grunwaldzki i Renoma we Wrocławiu. Tylko podczas zeszłorocznej edycji wydarzenia zebrano ponad 12 tysięcy złotych.

Okres świąteczny to w naszych biurach tradycyjnie czas pomocy najmłodszym. Co roku w organizowanych przez nas kiermaszach bierze udział coraz większa liczba organizacji, a sami pracownicy chętniej angażują się we wszystkie wydarzenia. Mimo, iż w naszej firmie okres ten jest wyjątkowo pracowity zawsze możemy liczyć nie tylko na pełne wsparcie wolontariuszy, ale także otwartość i przychylność wszystkich zatrudnionych, z których każdy chce dać choć odrobinę siebie – dodaje Dubel-Borycka.