Święci Mikołajowie wspierali dzieci z Domu im. J. Korczaka

Już trzeci rok z rzędu należąca do Carrefour Polska gdańska Galeria Morena zorganizowała świąteczną akcję pomocy, w ramach której wspólnie ze swoimi klientami spełnia gwiazdkowe życzenia dzieci z placówek opiekuńczych. W przedświąteczny weekend zainteresowani pomaganiem gdańszczanie mogli zamienić się w Mikołajów i spełnić świąteczne marzenia dzieci z Domu im. J. Korczaka, czyli Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku.

Ze specjalnej choinki, wystawionej w Galerii Morena, klienci mogli wybrać jedną z gwiazdek, listów do Mikołaja, w których dzieci z Domu im. J. Korczaka opisały swój wymarzony, świąteczny prezent. Po zapoznaniu się z listem darczyńca decydował czy kupi dziecku prezent wskazany w liście, stając się przez to jego tegorocznym Mikołajem. W podziękowaniu otrzymywał symboliczny upominek, komin ochronny z mikołajowym motywem.

Jak co roku, akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem naszych klientów. Wszystkie listy znalazły swoich Mikołajów, dzięki czemu, prezenty dla każdego małego mieszkańca Domu im. J. Korczaka dotrą pod choinkę i będą tam czekały na swoje dzieci.

W ciągu trzech lat akcja „Zostań świętym Mikołajem,” organizowana w Galeriach Carrefour w kilku polskich miastach, pozwoliła obdarować około tysiąca dzieci z ośmiu domów dziecka i placówek opiekuńczych.

Źródło: Carrefour