Stworzyliśmy technologię crisis detector, która na bazie sztucznej inteligencji ma wykrywać różnego rodzaju symptomy różnych anomalii – mówi Sebastian Bykowski, Prezes, PSMM Monitoring & More.
“Stworzyliśmy technologię crisis detector, która na bazie sztucznej inteligencji ma wykrywać różnego rodzaju symptomy różnych anomalii.
Niekoniecznie anomalii polegających na zwiększeniu lub zmniejszeniu zainteresowania danym tematem, ale również anomalii merytorycznych, czyli tego, że jakieś treści odbiegają pod względem danych, które są w nich zawarte, od innych treści, właśnie po to, żeby wskazywać pewnego rodzaju zagrożenia wprowadzania do sieci informacji nieprawdziwych.
Wydaje się, że to jest tak, jak gra w kotka i myszkę. Z jednej strony osoby, które odpowiedzialne są za polaryzację, za wprowadzenie prawdziwych informacji za dezinformacje, będą tworzyć coraz lepsze narzędzia do tego, żeby zarażać na fejk niusami, a z drugiej strony tak samo te technologie będą stosowane do tego, żeby wykrywać tego typu zagrożenia” – mówi Sebastian Bykowski, Prezes, PSMM Monitoring & More.
Rozmowa odbyła się w trakcie III Kongresu ESG w Warszawie, który miał miejsce 31 stycznia 2024 r. Pytania zadawał red. nacz. portalu raportcsr.pl Tomasz Dereszyński.
Ciekawy głos w dyskusji o ESG Tomasza Wróblewskiego, szefa Warsaw Enterprise Institute
Rozmowa odbyła się w trakcie III Kongresu ESG w Warszawie, który odbył się 31 stycznia 2024 r. Pytania zadawał red. nacz. portalu raportcsr.pl Tomasz Dereszyński.
KLIKNIJ: Serwis poświęcony III Kongresowi ESG znajduje się pod tym linkiem
III Kongres ESG to platforma dialogu dla europejskich liderów zrównoważonego rozwoju – przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, NGO, środowisk naukowych, ekspertów i mediów. Wątkiem przewodnim III Kongresu ESG – Liderzy Zrównoważonego Rozwoju – Europa były przemiany społeczne zachodzące w Europie i na rynku pracy. W centrum uwagi postawiliśmy sprawy społeczne, a więc „S” w ESG. To nie oznacza, że zapomnimy o „E” i „G, ale sprawy związane z ochroną środowiska i ładem korporacyjnym – analizowaliśmy przez pryzmat zmian społecznych.