Ruszyła wiosenna zbiórka “Przekaż Wiosnę”

Od 8 do 22 kwietnia firma woshwosh, zajmująca się cyrkularnością obuwia, prowadzi akcję zbiórki obuwia i odzieży dla osób potrzebujących w całej Polsce: “Przekaż Wiosnę”. Używane buty i ubrania, po selekcji i przygotowaniu, zostaną przekazane najbardziej potrzebującym – przede wszystkim kobietom i dzieciom.

Nie wyrzucaj, oddaj potrzebującym

W czasach globalnej walki z problemem nadmiernej konsumpcji i szkodliwym wpływem na środowisko, woshwosh pomaga lokalnie i w zgodzie ze swoim mottem “małe decyzje zmieniają świat”- by zmieniać świat trzeba zacząć od siebie. Akcja
“Przekaż wiosnę” zwraca uwagę na świadomą konsumpcję i ograniczenie odpadów, a także namacalne korzyści z cyrkularności – pomoc potrzebującym i przekazanie już
nie używanych butów i ubrań. Stąd pomysł akcji woshwosh ze zbiórką do działań społecznych.

– Rocznie produkowane jest na świecie ok. 22 miliardów par butów i aż 100 miliardów sztuk odzieży, a na wysypisko co roku trafia aż 92 miliony z nich… A przecież zamiast trafiać do kosza mogłyby dostać drugie życie i przydać się tym, którzy naprawdę ich potrzebują. – mówi Martyna Zastawna, pomysłodawczyni zbiórki obuwia oraz założycielka woshwosh.

Postawa proekologiczna i cyrkularność

To nie pierwsza zbiórka, którą organizuje woshwosh. Od 6 lat każdej jesieni woshwosh prowadzi zbiórki obuwia dla osób w kryzysie bezdomności, a wiosną zbiórki obuwia dla osób potrzebujących. Podczas wszystkich edycji zbiórek woshwosh zebrało i przekazało ponad 200 tysięcy par butów i odzieży tym, którzy najbardziej ich potrzebują. Choć woshwosh znane jest przede wszystkim z obuwia – to kolejna zbiórka, w której firma zbiera także odzież. W 2022 r. woshwosh zorganizowało zbiórkę obuwia i odzieży dla potrzebujących z Ukrainy. Dzięki temu ponad 27 tirów dostarczyło buty i odzież do ośrodków w Polsce, na zachodzie Ukrainy, a także do terenów dotkniętych wojną, takich jak Bucza czy Irpień.
Podczas tej edycji, zebrane obuwie, poprzez fundację i organizację charytatywne, trafi przede wszystkim do potrzebujących kobiet, dzieci i rodzin. woshwosh liczy, że wzmożona aktywizacja społeczeństwa w potrzebie i coraz większa świadomość ekologiczna może przyczynić się do jeszcze lepszego wyniku.

“Przekaż Wiosnę” – razem możemy więcej

Od kilku edycji woshwosh zaprasza do udziału w zbiórce inne marki. W tym roku głównym partnerem zbiórki jest firma InPost, która wsparła akcję równowartością 1000 darmowych kodów i zagwarantował 1000 darmowych kodów do Paczkomatów – paczek via Paczkomat, który można uzyskać wysyłając zapytanie e-maila na adres napiszdonas@woshwosh.com. Jak co roku partnerem jest również Stena Recycling, a także nowi partnerzy Westfield Arkadia i Westfield Mokotów. Podczas wydarzenia Westfield Good Festival, w dniach 18-20.04, na stanowisku woshwosh w obu centrach będzie można oddać swoje używane buty i dać im drugie życie. Dzięki partnerstwu z Game4Planet (programie społeczno-edukacyjny opartym na propagowaniu idei gospodarki obiegu zamkniętego) zbiórka będzie miała zapewnione profesjonalne sortowanie i selekcje odzieży.

Jak pomóc?

Jeśli chcecie dołączyć do akcji, możecie to zrobić na kilka sposobów:
1. Wysyłka za pośrednictwem InPost, który jako partner akcji, gwarantuje 1000 darmowych paczek via Paczkomat (aby uzyskać kod na wysyłkę, należy wysłać maila na adres napiszdonas@woshwosh.com ). Ważne, by na przesyłce widniał dopisek:
“ZBIÓRKA”
2. Wysyłka butów do woshwosh ul. Robotnicza 5 25-662 Warszawa. Ważne, by na przesyłce widniał dopisek: “ZBIÓRKA”
3. Przekazanie obuwia podczas Westfield Good Festival, w dniach 18-20.04 na stanowisku woshwosh w Westfield Arkadia oraz Westfield Galeria Mokotów.
Akcja trwa od 8 do 22 kwietnia.