Rusza akcja #FOTAdlaPSAKOTA

Tesco Polska już po raz siódmy zaprasza do udziału w akcji charytatywnej wspierającej zwierzęta w czasie zimy. W tegorocznej edycji udział bierze 10 fundacji i stowarzyszeń, które otrzymają środki finansowe na pomoc dla swoich podopiecznych. Wspierać ich będą jak zawsze klienci sklepów Tesco oraz internauci. Wszystko to pod hasłem #FOTAdlaPSAKOTA. Akcja potrwa do 11 lutego 2015 roku.

 

Celem akcji jest wsparcie 10 fundacji i stowarzyszeń, a tym samym pomoc zwierzętom, które znajdują się pod ich opieką. O wsparciu akcji zadecydują zwycięzcy konkursu #FOTAdlaPSAKOTA, którzy rozdysponują aż 45 000 PLN! Kwota ta pochodzić będzie z zysku ze sprzedaży karmy marki własnej Tesco.

Jednocześnie w dniach 23-25 stycznia w wybranych sklepach Tesco w całej Polsce będzie trwała zbiórka karmy oraz pieniędzy. Lista sklepów dostępna jest na stronie www akcji.

Co zrobić, aby przyłączyć się do akcji?

Wystarczy wykonać zdjęcie ze swoim czworonożnym przyjacielem i opublikować je za pomocą aplikacji znajdującej się na stronie www.fotadlapsakota.pl. Na każde przesłane w ramach akcji zdjęcie, Internauci będą mogli oddawać swoje głosy. Następnie jury konkursu spośród finalistów wybierze dziesięć najbardziej kreatywnych fotek. Laureaci akcji #FOTAdlaPSAKOTA zostaną nagrodzeni bonami od firmy Tesco, a dodatkowo każdy zwycięzca najlepszego zdjęcia wybierze fundację lub stowarzyszenie, której przekaże środki na pomoc dla zwierząt. Do akcji zaangażowało się już wielu znanych blogerów.

Serdecznie zachęcamy wszystkich miłośników zwierząt do publikowania zabawnych zdjęć ze swoimi pupilami na stronie akcji #FOTAdlaPSAKOTA. Pokażmy naszą miłość do zwierząt! Na stronie znaleźć można aplikację do robienia zdjęć, jak również kreator memów do wykorzystania przy edycji fotek. W ten prosty sposób wszyscy miłośnicy czworonogów będą mogli wesprzeć akcję #FOTAdlaPSAKOTA. Wszystko po to, by pomóc naszym małym przyjaciołom, którzy sami o to wsparcie nie potrafią poprosić – mówi Marta Marczuk-Komiszke, Kierownik Planu dla Społeczności, Dział Społecznej Odpowiedzialności Firmy, koordynator akcji z ramienia Tesco.

Pomagajmy zwierzętom poprzez edukację!

W Polsce działa wiele organizacji prozwierzęcych, które na różne sposoby pomagają zwierzętom. Jedną z nich jest Fundacja Czarna Owca Pana Kota. To jedyna w Polsce organizacja prozwierzęca łącząca praktykę pomocy zwierzętom z teorią praw zwierząt. Zajmuje się pomocą zwierzętom, propagowaniem praw zwierząt oraz promocją weganizmu.

W natłoku codziennych obowiązków często zapominamy o zwierzętach, nie dostrzegamy i nie rozumiemy ich potrzeb. Odpowiednia edukacja pomoże to zmienić. Od 5 lat Fundacja Czarna Owca Pana Kota edukuje dzieci, młodzież i dorosłych poprzez zajęcia uczące empatii i właściwych zachowań wobec zwierząt. Fundacja prowadzi również kursy z zakresu pierwszej pomocy weterynaryjnej czy interwencji w zakresie łamania Ustawy o ochronie zwierząt, warsztaty kuchni roślinnej i budowy domków dla wolno bytujących kotów. Dzięki takim akcjom jak #FOTAdlaPSAKOTA mamy szansę dotrzeć do większej liczby osób, tym samym pomóc większej ilości zwierząt. Tylko wspólne działanie doprowadzi do polepszenia warunków życia wszystkich zwierząt – mówi Tomasz Argasiński z Fundacji Czarna Owca Pana Kota.

Fundacje i stowarzyszenia uczestniczące w akcji #FOTAdlaPSAKOTA to lokalne organizacje, które jednak pomagają w skuteczny sposób i zwracają uwagę na mniej znane problemy, jak pomoc starym zwierzętom, ptakom, a nawet jeżom. Wśród nich są: Stawiamy na Łapy, Czarna Owca Pana Kota, Fundacja Azyl Nadziei, Fundacja Felis, Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt, Fundacja Primum, Fundacja Zmieńmy Świat, Kocie Hospicjum, Psiegrane Marzenia, Fundacja Pomocy Zwierzętom Chatul.

Patronami medialnymi akcji są portal ZPAZUREM.pl, miesięcznik „Przyjaciel Pies”
oraz magazyn KOCIE SPRAWY.

 

Więcej : www.fotadlapsakota.pl