Redakcja RaportCSR.pl na Globtroterze

GlobtroterW środę 13 lutego br. mieliśmy zaszczyt spotkać się z dziennikarzami ze stowarzyszenia Globtroter. Zostaliśmy zaproszeni do prezentacji naszego portalu i dyskusji nt. społecznej odpowiedzialności biznesu.

Problematykę bliską naszemu portalowi zaprezentowała redaktor naczelna raportCSR.pl – Natalia Witkowska:
– Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wzorce, które kształtują rynek. Poczynając od konsumentów, którzy poprzez swoje wybory produktów i usług wytworzonych zgodnie z zasadami fair play premiują odpowiednie postawy, poprzez administrację państwową i NGO-sy zajmujące się promowaniem pożądanych postaw rynkowych. Bardzo ważna jest odpowiedzialność mediów, których informacyjna i edukacyjna rola w tym zakresie jest nie do przecenienia.

Na spotkaniu poruszone zostały zagadnienia związane z międzynarodowym konsensusem odnośnie CSR-u, czyli normą ISO 26 000 oraz przedstawiony związek pomiędzy teorią i praktyką w działalności firm. Szczególne zainteresowanie słuchaczy wzbudziły działania związane z kompetencjami działów HR, ze szczególnym uwzględnieniem wolontariatu pracowniczego. Szczegóły spotkania można znaleźć na stronie Stowarzyszenia.

Źródło: Redakcja raportCSR.pl