Rajd Polski Kobiet już w ten weekend!

 

SONY DSCJuż w najbliższy weekend ponad 30 kobiecych załóg weźmie udział w trzeciej edycji samochodowego Rajdu Polski Kobiet. Na zawodniczki oraz wszystkie Panie czekają badania profilaktyczne oraz rajdowe atrakcje w niedzielne popołudnie na ulicy Karowej w Warszawie. Na imprezę zapraszają: Fundacja Teraz Kobiety, organizator wydarzenia oraz gwiazdy biorące w niej udział, m.in.: Olga Bończyk, Beata Tadla, Karolina Szostak, Ilona Adamska, Karolina Lampel-Czapka, Wojtek Chuchała, Maciej Wisławski, Łukasz Byśkiniewicz, Kamil Butruk, zespół RMF 4racing Team oraz wiele innych.Celem III Rajdu Polski Kobiet jest promowanie wykonywania badań profilaktycznych Kobiet. Uczestniczki oraz każda Kobieta, która zgłosi się w dn. 22-23 czerwca do Szpitala MSW w Warszawie przy ul. Wołoskiej 137 oraz do  Centrum Onkologii w Warszawie ul. Roentgena 5-będzie mogła wziąć udział w badaniach USG tarczycy, mierzeniu poziomu glukozy we krwi, mierzeniu ciśnienia, pomiarze wagi ciała, a także wykonać cytologię i mammografię. W niedzielę na każdą z pań przy mecie Rajdu na ul. Karowej będzie czekał także mammobus oraz mobilny gabinet optometryczny. W gabinecie przygotowanym przy współudziale firmy Johnson & Johnson Vision Care producenta soczewek kontaktowych marki ACUVUE® będą przeprowadzane bezpłatne, wstępne badania wzroku.

Sobota – pod znakiem badań profilaktycznych i Rajdu
Tegoroczna edycja wypełniona jest po brzegi atrakcjami. Impreza rusza w sobotni poranek w samym sercu stolicy, na ul. Karowej, by dać początek rajdowym zmaganiom. Motoryzacyjni fani będą mogli zobaczyć samochód elektryczny o rekordowym zasięgu. Po przejechaniu pierwszej próby sprawnościowej na Siekierkach uczestniczki udadzą się do szpitala MSW gdzie przejdą umówione badania, a następnie przejadą do Centrum Onkologii gdzie wykonają badania mammograficzne i cytologiczne. W tym czasie Panowie uczestniczący w rajdzie przejdą szkolenie z zakresu badania piersi na przygotowanych fantomach. Po zakończeniu wszystkich badań załogi wrócą na rajdową trasę, biegnącą przez Warszawę i okoliczne miejscowości m.in. Skierniewice, Nowe Miasto, Starą Wieś, Piekło, Niebo czy Chlewiska. Etapy Rajdu zostały wytyczone w sposób zapewniający każdej załodze emocjonujący acz bezpieczny przejazd obfitujący w możliwość nauczenia się nowych technik prowadzenia auta. Pierwszy dzień rajdowych zmagań zakończy uroczysta kolacja w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki DOJO w Starej Wsi, gdzie na uczestniczki czeka kolejna porcja wyzwań i niespodzianek.

Niedziela pełna atrakcji
Drugi dzień to kolejne odcinki rajdowe i uroczyste zakończenie Rajdu na ul. Karowej w Warszawie. Od ok. godziny 15:00 ulica Karowa stanie się centrum rajdowo-badawczym. Będzie m.in. można obejrzeć samochody uczestniczek, w tym nowego Subaru Forestera. Swoje umiejętności za kierownicą zaprezentują Wojtek Chuchała, Łukasz Byśkiniewicz oraz Kamil Butruk, a zespół RMF 4racing Team w osobach Małgorzaty Kosińskiej i Aleksandry Kujawy przygotował niespodzianki.

Plan III Rajdu Polski Kobiet:

I. Dzień 22. 06.2013r
Godz. 09:00     Warszawa ul. Karowa        Start Rajdu
Godz. 09.15    Most Siekierkowski        Próba sprawnościowa
Godz. 09.45    Szpital MSW            Badania
Godz. 10.30    Centrum Onkologii        Badania
Godz. 13.20    Skierniewice            Próba sprawnościowa
Godz. 14.50       Nowe Miasto    Lunch, elementy Szkolenia z techniki jazdy – prowadzą instruktorzy Szkoły Jazdy Subaru
Próba sprawnościowa
Godz. 19.30    DoJo Stara Wieś        Próba terenowa
Meta I Etapu
Godz. 21.00    DoJo Stara Wieś        Uroczysta Kolacja

I etap Rajdu to ok 300km trasy

II. Dzień 23. 06.2013r
Godz. 09.00    DoJo Stara Wieś        Sesja zdjęciowa załóg
Godz. 09.30    DoJo Stara Wieś        Start do II Etapu
Godz. 11.10    Piekło – Niebo            Zadanie
Godz. 12.40    Chlewiska            Muzeum
Godz. 15.00    Warszawa, Karowa        Meta Rajdu
Godz. 16.00    Warszawa, karowa        Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, pokazowe przejazdy rajdowe
II Etap Rajdu to ok 250km trasy

Więcej informacji: rajd-polski-kobiet.pl oraz facebook.com/RajdPolskiKobiet.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Teraz Kobiety. Partnerem strategicznym i sponsorem III edycji Rajdu Polski Kobiet jest marka Castrol. Oficjalnym partnerem motoryzacyjnym Fundacji Teraz Kobiety i Rajdu Polski Kobiet została firma Subaru Import Polska. Pozostali  Główni Partnerzy to: Mazda Motor Poland, VOLVO Auto Polska, Marka SONY, Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki DOJO, AM Art-Media Agencja PR orazATS Digital Studio DTP.

rajd_sponsorzy