Polskatimes.pl – Rewolucja w placówkach medycznych

1049886_together_31 sierpnia 2014 roku dokumentacja papierowa w zakładach opieki zdrowotnej straci moc prawną. Od tego momentu, zgodnie z nowymi przepisami, informacje o pacjentach mają być gromadzona tylko w wersji cyfrowej. Do tej rewolucji informatycznej został rok. Może się wydawać, że to sporo czasu. Jest to jednak złudzenie jeśli weźmie się pod uwagę co należy wcześniej zrobić, aby dostosować się do nowego prawa.

“Zakładom opieki zdrowotnej został tylko rok, a w kontekście wyzwań, to naprawdę mało czasu, na podjęcie wielu ważnych i, co jeszcze istotniejsze, trafnych decyzji, które będą miały decydujące znaczenie w zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania placówek po obowiązkowym wdrożeniu elektronicznej archiwizacji. Będzie mieć to ogromne znaczenie dla pacjentów, lekarzy, personelu medycznego, a także dla całego systemu służby zdrowia.” – opiniuje Jolanta Augustyniak Dyrektor Zarządzający na Europę Środkową i Wschodnią OSG Records Management, przedsiębiorstwa profesjonalnie zajmującego się zarządzaniem i archiwizacją dokumentacji elektronicznej.

“Aby cała operacja się powiodła należy dokonać właściwego i przemyślanego wyboru i zakupu oprogramowania służącego do tworzenia, przetwarzania i archiwizowania elektronicznej dokumentacji medycznej, a także przygotować pracowników do nowych procedur”– dodaje ekspertka.

Cały artykuł: http://www.polskatimes.pl