PKO Bank Polski wspiera 14. Poznań Maraton

Już po raz czwarty PKO Bank Polski wspiera największą imprezę biegową sezonu w Wielkopolsce. 13 października 2013 roku o godz. 9.00 wystartuje 14. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Impreza należy do grupy biegów masowych sponsorowanych przez PKO Bank Polski w ramach programu „Biegajmy razem”.

Maraton w Poznaniu odbywa się od początku wieku. Regularnie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu największych biegów w kraju. W tym roku, według szacunków organizatorów, weźmie w nim udział około 7000 zawodników. Start i meta 14. Poznań Maratonu zlokalizowane są w sąsiedztwie przestrzeni targowej Międzynarodowych Targów Poznańskich, a trasa biegu przebiega w centrum miasta. Sprzyja to wysokiej frekwencji wśród zawodników i kibiców. Zmaganie biegaczy obserwować będzie około 200 tysięcy osób. Dotychczasowych trzynaście edycji Poznań Maratonu ukończyło ponad 33 tysiące zawodników, którzy łącznie przebiegli milion czterysta tysięcy kilometrów co równa się 35 okrążeniom Ziemi wokół równika.

PKO Bank Polski wspiera poznańską imprezę nie tylko finansowo. Wśród uczestników Maratonu, pojawi się reprezentacja pracowników Banku, zrzeszonych w sekcji biegowej liczącej około 250 osób w całej Polsce. Bankowi biegacze podczas 14. Poznań Maratonu wspierają zbiórkę funduszy na leczenie czternastomiesięcznej Majki, chorującej na rdzeniaka móżdżku. Szansą na jej wyleczenie jest operacja w specjalistycznej klinice w Berlinie. Zbiórkę mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy biegu. Wystarczy, że w dniach 11-13 października zgłoszą się do stoiska PKO Banku Polskiego w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich i zadeklarują bieg na rzecz dziewczynki. Dodatkowo, w niedzielę 13 października w pobliżu mety biegu, zostanie rozstawiony namiot Banku gdzie także będzie można dołączyć do akcji. Wysiłek maratończyków Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy na darowiznę przekazaną na subkonto Majki w Kórnickim Towarzystwie Pomocy Społecznej.

Od początku 2013 roku, w ramach programu „Biegajmy razem”, beneficjenci wszystkich biegowych akcji charytatywnych Fundacji PKO Banku Polskiego otrzymali około 300 tys. złotych, a w akcjach charytatywnych wzięło udział prawie 3000 biegaczy. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie www.fundacjapkobp.pl.

W ramach programu „Biegajmy razem” PKO Bank Polski kontynuuje sponsorowanie największych imprez biegowych w Polsce. W 2013 roku objął wsparciem między innymi: Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Triadę Biegową w skład której wchodzą: Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Niepodległości. Bank jest także wyłącznym sponsorem projektu „Korona Maratonów PKO Banku Polskiego”, w ramach którego znany dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski, przy wsparciu bankowej grupy biegaczy, realizuje ambitny cel przebiegnięcia siedmiu maratonów na siedmiu kontynentach do końca 2013 roku.

Więcej informacji na temat wydarzeń biegowych sponsorowanych przez PKO Bank Polski można znaleźć na stronach www.biegajmyrazem.pkobp.pl oraz www.koronamaratonow.pl.