PKO sponsorem 31. Wrocław Maratonu

biegajmy_razemZbliża się wielkie święto biegania w stolicy Dolnego Śląska. 15 września, o godzinie 9.00 wystartuje 31. Wrocław Maraton. Impreza dołączyła w tym roku do grupy biegów masowych wspieranych przez PKO Bank Polski w ramach programu „Biegajmy razem”.

W 31. Wrocław Maratonie według szacunków organizatorów wystartuje ponad 4 tysiące uczestników. Organizatorzy przygotowali dla nich około 3 ton pociętych na kawałki bananów oraz 35 tysięcy litrów wody i napojów izotonicznych, które będą przelane do 155 tysięcy papierowych kubków. Bieg na dystansie 42 km i 195 m rozgrywany pod hasłem „Otwórz umysł i biegnij”, rozpocznie się i zakończy na wrocławskim Stadionie Olimpijskim. Wezmą w nim udział zawodnicy z około 30 krajów, a wśród nich liczna reprezentacja pracowników Banku, zrzeszonych w sekcji biegowej liczącej ponad 230 osób w całej Polsce.

Bankowi biegacze podczas 31. Wrocław Maratonu wspierają zbiórkę funduszy na operację serca czteroletniego Szymona. Chłopiec urodził z wrodzoną wadą serca, która wymaga szybkiej interwencji kardiochirurgicznej. Zbiórkę mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy biegu. Wystarczy, że zgłoszą się 14 września (sobota) w godzinach 12:00-18:00 do stoiska PKO Banku Polskiego, zlokalizowanego w Biurze Zawodów na Stadionie Olimpijskim i zadeklarują bieg na rzecz chłopca. Ich wysiłek Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy na darowiznę przekazaną na subkonto Szymona w Fundacji „Mam serce”.

Od początku 2013 roku, w ramach programu „Biegajmy razem”, beneficjenci wszystkich biegowych akcji charytatywnych Fundacji PKO Banku Polskiego otrzymali ponad 200 tys. złotych, a w akcjach charytatywnych wzięło udział ponad 1600 biegaczy. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie www.fundacjapkobp.pl.

W ramach programu „Biegajmy razem” PKO Bank Polski kontynuuje wsparcie sponsorskie dla największych imprez biegowych w Polsce. W 2013 roku był sponsorem między innymi 12. Cracovia Maratonu, Półmaratonu w Białymstoku oraz 23. Biegu Konstytucji 3 Maja i Powstania Warszawskiego. Bank jest także wyłącznym sponsorem projektu „Korona Maratonów PKO Banku Polskiego”, w ramach którego znany dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski zamierza przebiec siedem maratonów na siedmiu kontynentach do końca 2013 roku.