PKO Bank Polski sponsorem 38. Biegu Piastów

22 lutego rozpocznie się Festiwal Narciarstwa Biegowego w Szklarskiej Porębie. Tegoroczna impreza ma potrwać aż dziewięć dni i przebić wszystko, co do tej pory działo się w narciarstwie biegowym dla amatorów w Polsce. Najważniejszym wydarzeniem Festiwalu będzie rozgrywany już po raz 38. Bieg Piastów. PKO Bank Polski kontynuując wieloletnią tradycję po raz kolejny wspiera tę imprezę.

Bieg Piastów odbywa się w Górach Izerskich od 1976 roku. To najstarsza w naszym kraju impreza dla narciarzy biegowych. Gdy Bieg Piastów startował w połowie lat 70., były to lokalne zawodu dla garstki zapaleńców. Obecnie uczestniczą w nim tysiące zawodników z całej Europy.

W tym roku na jakuszyckich trasach między 22 lutego a 2 marca zawodnicy zmierzą się aż w 16 konkurencjach. Niestety z powodu braku śniegu i dodatnich temperatur organizatorzy odwołali zawody na dystansie 30 km stylem dowolnym, a biegi stylem klasycznym na dystansie 15, 26 i 50 kilometrów zostały skrócone.

Oprócz biegów głównych w ramach Festiwalu odbędą się również m.in. Światowe Igrzyska Polonijne, finał zawodów Salomon Nordic Sunday, Puchar Polski Amatorów oraz dwa wyścigi pod górę, w tym jeden nocny. Organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych uczestnikach. Podobnie jak w poprzednich latach odbędą się biegi Przedszkolaka, Gimnazjalisty i Licealisty. Nowością będzie bieg Rodzinna Mila.

Do rywalizacji przystąpią zarówno zawodowcy jak i amatorzy, a wśród nich pracownicy Banku. Bieg Piastów od 1995 roku zaliczany jest do europejskiej ligi biegów długodystansowych Euroloppet, a od 2008 roku do światowej ligi biegów narciarskich Worldloppet.

W ramach programu „Biegajmy razem” PKO Bank Polski kontynuuje sponsorowanie największych imprez biegowych w Polsce. W tym roku, oprócz Warszawskiej Triady Biegowej, w której skład wchodzą: Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Niepodległości, Bank obejmie wsparciem między innymi: Cracovia Maraton, Wrocław Maraton i Poznań Maraton. Podczas każdego z biegów Bank wraz Fundacją PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia. W 2013 roku do akcji włączyło się ponad 4 tys. osób, a Fundacja przekazała beneficjentom łącznie ponad 400 tys. zł.