Od przedszkolaka do inżyniera

Ponad 230 dzieci z opolskich przedszkoli i szkół podstawowych mogło poznać tajniki m.in. fizyki, robotyki i automatyki, jak również odwiedzić mobilną pracownię odnawialnych źródeł energii.

To efekt w kolejnej edycji akcji „Od przedszkolaka do inżyniera”. Jej celem jest zainteresowanie młodych ludzi fascynującym światem nauki. Patronat nad wydarzeniem objęła PGE Energia Odnawialna. W ramach przedsięwzięcia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu przygotowano 20 stanowisk poświęconych różnym dziedzinom nauki.

Akcja „Od przedszkolaka do inżyniera” była częścią większego projektu pod nazwą „Opolska Liga Robotów”. W ramach tego przedsięwzięcia blisko 140 młodych fanów robotyki rywalizowało w dwóch konkurencjach: Lego Sumo (walki robotów) i Lego Line Follower (dyscyplina, gdzie robot musi pokonać planszę, poruszając się wzdłuż czarnej linii). Organizatorem obu wydarzeń jest Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu.

Opolska placówka to jedna z sześciu szkół, z którymi współpracuje PGE Energia Odnawialna. W ramach patronatu spółka wyposażyła je w najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny związany z energetyka odnawialną. Nowe pracownie OZE otwarto w Radomiu, Gorlicach, Wejherowie, Siedlcach i Zgorzelcu.