Nintendo uczy przez zabawę w ramach Digital Schoolhouse

Nintendo UK dołączyło do programu Digital Schoolhouse jako nowy partner wiodący. W ramach programu gigant zaoferuje naukę opartą na zabawach tysiącom uczniów w ciągu tego roku akademickiego.

Digital Schoolhouse –  program non profit

Digital Schoolhouse to program non-profit brytyjskiej organizacji handlowej skupiającej branżę gier: Ukie. Brytyjski oddział Nintendo ma „wypełnić lukę między przemysłem a edukacją”. Program ma trafić do 32 000 uczniów w 55 szkołach i uczelniach, zapewniając mieszankę zabawy, innowacji i kreatywności w klasie. Nintendo ma także wspierać międzyszkolny turniej e-sportowy.

W informacji prasowej czytamy, że „Digital Schoolhouse Super Smash Bros. Ultimate Team Battle poprzez wciągające doświadczenie zawodowe dla studentów, umożliwi im rozwijanie praktycznych i miękkich umiejętności z wykorzystaniem udziału profesjonalnych ról e-sportowych”.

Nintendo UK

„Nintendo UK jest bardzo podekscytowana współpracą z Ukie’s Digital Schoolhouse. Program Digital Schoolhouse w unikalny sposób łączy w sobie informatykę, zabawę, kreatywność i innowacje, które są synonimami i leżą u podstaw wartości Nintendo. Poprzez to partnerstwo chcemy dotrzeć do większej liczby nauczycieli i uczniów niż kiedykolwiek wcześniej, aby pomóc inspirować kolejne pokolenie młodych umysłów w całej Wielkiej Brytanii. Poprzez Digital Schoolhouse Super Smash Bros, Ultimate Team Battle with Nintendo Switch, a także poprzez inne inicjatywy edukacyjne oparte na zabawie, chcemy być w stanie zapewnić młodym i dorosłym rozrywkę i wyjątkowe doświadczenia, które będą tworzyć pozytywne wspomnienia, a także wspierać rozwój umiejętności uczniów, które mogą zabrać ze sobą w przyszłość.” – powiedział Kalpesh Tailor, Head of Communications, Nintendo UK.

3 lata doświadczenia

Tego typu partnerstwa pomogły w ostatnim czasie szybko rozwinąć Digital Schoolhouse. Dołączenie Nintendo to kolejna szansa na rozwój tej inicjatywy.

Źródło: Esportinfo.pl