Nagroda TOP CSR Initative of the Year 2013

Organizując charytatywny bieg biznesowy, oderwali od biurek pracowników wielu firm w kilku miastach, a przez sportową rywalizację połączyli amatorów i zawodowców. Pomysłodawcy i organizatorzy zeszłorocznego Poland Business Run pokazali inną twarz biznesu i wartość pracy zespołowej. Wyróżnieniem dla inicjatywy jest branżowa nagroda CEE Outsourcing and Shared Services Awards.

6 lutego w hotelu InterContinental w Warszawie odbyła się gala finałowa drugiej edycji konkursu CEE Outsourcing and Shared Services Awards. Nagrodzone podczas niej firmy i miasta wyróżniają się na tle całego kraju za sprawą swoich działań w branży outsourcingu. W celu zaszczepienia i popularyzacji idei wolontariatu w środowisku, utworzono m.in. kategorię „Najlepsze inicjatywy CSR”. Wśród nominowanych projektów firm IBM, Google Poland, HP, ABSL największe uznanie zyskał Poland Business Run.

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który w 2013 roku odbył się jednocześnie w trzech miastach – Krakowie, Poznaniu i Katowicach. Jego Organizatorzy to Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, a także firmy: UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Radisson Blu Hotel Kraków, Luxoft Poland Sp. z o.o., Savvis, Hays Poland, MAN Accounting Center, Franklin Templeton Investments Poland, Capgemini Polska oraz miasta w których odbyły się imprezy.

Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacjom. W Poland Business Run 2013 wzięło udział prawie 4600 osób, czyli ponad 900 pięcioosobowych sztafet, reprezentujących kilkaset firm. Na protezy dla podopiecznych Fundacji zebrano blisko 400 000 zł. W pierwszej kolejności pomoc skierowano dla: Agnieszki, Tomka, Moniki, Łukasza i Roberta. Dodatkowo udało się pomóc także Antoniemu, Damianowi i Krzysztofowi.

Nie otrzymalibyśmy tej nagrody bez zaangażowania pracowników tych wszystkich firm ani bez kooperacji z Fundacją Jaśka Meli Poza Horyzonty. Przyznane nam wyróżnienie to efekt współpracy, której celem było uwrażliwienie społeczeństwa, propagowanie otwartej postawy względem osób chorych, a przy okazji promocja zdrowego stylu życia i realizowanie sportowych pasji. Mamy nadzieję, że naszymi pomysłami zainspirujemy środowisko do podobnych realizacji – podsumowuje Michał Stępień, Dyrektor Zarządzający UBS w Krakowie.

Impreza została zainicjowana w 2011 roku przez UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o. oraz Radisson Blu Hotel Kraków, a jej pierwsza edycja – jeszcze w wersji lokalnej, odbyła się w 2012 roku jako Krakow Business Run. Obecnie rozpoczynają się przygotowania do Poland Business Run 2014.

Poland Business Run nie jest jedynym projektem CSR-owym zrealizowanym przez UBS z Fundacją Jaśka Meli. Obie organizacje prowadzą w Krakowie muzyczną kwestę – „Musicalową Podróż Poza Horyzonty – Charytatywny Wieczór Fundacji Jaśka Meli”. To wydarzenie również zostało zauważone i nominowane przez jury CEE Outsourcing and Shared Services Awards.