Muszkieterowie ufundowali 90 placów zabaw

Muszkieterowie SwiecieW tym roku Fundacja Muszkieterów oraz właściciele Intermarché i Bricomarché przekazali mieszkańcom miejscowości, w których znajdują się ich sklepy kolejnych 14 placów zabaw. Od początku trwania akcji Muszkieterowie ufundowali ich łącznie 90.

Place zabaw zostały otwarte w tym roku w Choszcznie, Czerwionce-Leszczynach, Darłowie, Dzierżoniowie, Golubiu-Dobrzyniu, Gubinie, Ostrowie Wielkopolskim, Rudzie Śląskiej, Szczecinku, Świeciu, Szprotawie, Trzebnicy, Trzebini oraz Wieluniu. Zostały one wyposażone w nowoczesne i certyfikowane urządzenia, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy. Koszty zakupu oraz montażu zestawów zabawowych dla każdego z wybudowanych placów zabaw, które pokryła Fundacja Muszkieterów oraz właściciele Intermarché i Bricomarché, to blisko 30 tys. zł.

O lokalizacji placów zabaw zadecydowały z kolei władze samorządowe, które zadbały także o przygotowanie terenu pod budowę placów zabaw. Ich otwarciu towarzyszyły liczne atrakcje, w tym występy Teatru Wariaté oraz gry i konkursy z nagrodami.

– Wspieranie społeczności lokalnych i wychodzenie naprzeciw potrzebom mieszkańców miejscowości, w których obecne są nasze sklepy, wpisuje się w misję Muszkieterów. Zdajemy sobie sprawę, że w wielu miejscowościach brakuje miejsc, gdzie dzieci mogłyby bezpiecznie spędzać czas wolny na świeżym powietrzu, i dzięki którym możliwy byłby ich prawidłowy rozwój. Dlatego, aby sprawić radość najmłodszym i ich rodzicom będziemy kontynuować naszą akcję. W najbliższych latach planujemy ufundować kolejne nowoczesne place zabaw, tak aby powstały one w każdej miejscowości, w której znajdują się Intermarché i Bricomarché – podkreśla Marek Feruga, Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.

„Place Zabaw Muszkieterowie” to największa, prowadzona od pięciu lat, akcja społeczna Fundacji Muszkieterów. Od początku kampanii Muszkieterowie ufundowali 90 placów zabaw, których łączny koszt wyniósł ponad 2,7 mln.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych oraz typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 200 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 176 supermarketów Intermarché i 84 Bricomarché. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 8 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2011 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły 37 miliardów euro. Sieć to ponad 3500 sklepów, 3000 niezależnych przedsiębiorców i 130 000 pracowników. W Polsce Grupa zatrudnia ponad 10 000 osób.

Źródło: Grupa Muszkieterów