Młodzi i niedoświadczeni, ale zdolni i pełni fantazji

teatr kamienicaMłodzi, a raczej najmłodsi uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 16 w Warszawie, w najbliższą sobotę (16.03) wcielą się w rolę bohaterów trzech spektakli: Dorwać Świętego, Santa Claus of Broadway oraz My name is Błąd. James Błąd.

Przedstawienia są niezwykłe, bo ich scenariusz został napisany niejako przez dzieci,
które wysłuchała aktorka i wydawca dziecięcych programów w TVP, Aleksandra Ciejek. Premiera: Teatr Kamienica, godz. 16.00.

Scenariusz powstał w wyniku długich rozmów z młodymi aktorami. – To sztuka napisana przez osobę dorosłą, ale na podstawie dziecięcych fantazji, choć nie tylko fantazji – mówi Aleksandra Ciejek, reżyserka spektakli. Jak sama tłumaczy; zarówno sposób przygotowania sztuki, jak też sam scenariusz, nie powstały na ogólnie przyjętych modelach. – Debiutuję w roli reżysera, podobnie jak moi młodzi aktorzy na deskach teatru, dlatego mam nadzieję, że nasz projekt porwie warszawską publiczność.

PLAKAT_KLASA_1_i_2

PLAKAT_KLASA_3_i_4PLAKAT_KLASA_5Spektakle odbędą się dzięki życzliwości dyrektora Teatru Kamienica Emiliana Kamińskiego. – Ważne, że dzieci w wieku od 7 do 12 lat będą mogły poczuć atmosferę teatru i sprawdzić się na profesjonalnej scenie. Kto wie, może dla niektórych z nich będzie to pierwszy krok do prawdziwej przygody – dodają organizatorzy.

Teatr Kamienica działa od 27 marca 2009 roku. Prowadzi go wspólnie z małżonką Justyną Sieńczyłło – aktor Emilian Kamiński. Przez ostatnie lata na deskach teatru gościły największe gwiazdy polskiej sceny, a sam teatr stał się jednym z największych i najważniejszych w Warszawie.

Aleksandra Ciejek jest aktorką i reżyserką. W roku 1996 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Od tego czasu występowała w wielu spektaklach i sztukach, a także na dużym ekranie. Najmłodszym jest znana przede wszystkim z porannego programu TVP „Budzik”, który prowadziła przez ponad 11 lat.