MLEKOVITA doceniona za wkład w rozwój polskiej gospodarki i jej promocję za granicą

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii nagrodziło firmy, które w minionym trzydziestoleciu najbardziej przyczyniły się do rozwoju i promocji polskiej gospodarki w kraju i na świecie. W gronie 8 laureatów nagrody „Przedsiębiorcy Transformacji” znalazła się MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej. Minister Jadwiga Emilewicz wręczyła nagrody w trakcie Forum Sukcesu Polskiego Biznesu 1989-2019 w Poznaniu.

Nagroda „Przedsiębiorcy Transformacji” została przyznana w 8 kategoriach: Globalny Gracz, Lider wzrostu, Technologiczny rewolucjonista, Osobowość biznesu, Biznes z wizją, Międzynarodowy lodołamacz, Przyjaciel polskiej gospodarki oraz Millenialsi transformacji. Zwycięzców wybrała 14-osobowa kapituła.

W kategorii „Międzynarodowy lodołamacz” zwyciężyła MLEKOVITA. Firma została doceniona m.in. za wysoki udział eksportu w sprzedaży, dużą rozpoznawalność na rynkach zewnętrznych oraz tworzenie pozytywnego wizerunku Polski za granicą.

To dla nas zaszczyt znaleźć się w gronie nagrodzonych tytułem „Przedsiębiorcy Transformacji”. Cieszymy się, że nasz wieloletni wkład w polską gospodarkę i jej promocję, również poza granicami naszego kraju, został doceniony przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Jako lider branży w eksporcie jesteśmy dumni, że marka MLEKOVITA znana jest na całym świecie, a jej produkty od wielu lat cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród polskich konsumentów – powiedział Dariusz Sapiński, prezes zarządu Grupy MLEKOVITA.

MLEKOVITA obecna jest na 159 rynkach całego świata (28 państw Unii Europejskiej i 131 poza UE), co plasuje ją w czołówce polskiego eksportu. To firma ze 100-procentowym polskim kapitałem, która dostarcza na rynki zagraniczne już ponad 1000 produktów, dostępnych w pełnej ofercie detalicznej. Tylko w 2018 r. wyeksportowała ok. 30% swojej produkcji.

O sukcesie MLEKOVITY w kraju i za granicą świadczą także rekordowe przychody notowane w ostatnim półroczu, najwyższe w ponad 90-letniej historii działalności. W 2018 r. firma powiększyła aż 16-krotnie swoje przychody w porównaniu do ostatnich 20 lat działalności. Corocznie notuje wzrost ok. 10%, czyli pięciokrotnie szybciej niż rynek. Wyniki pierwszej połowy 2019 r. pozwalają przewidywać, że w całym br. firma przekroczy wartość 5 miliardów złotych przychodu. Osiągnięcie tych wyników możliwe było m.in. dzięki współpracy z polskimi rolnikami, od których MLEKOVITA w pierwszych pięciu miesiącach tego roku skupiła aż 1,2 mld litrów mleka.

Forum Sukcesu Polskiego Biznesu 1989-2019 zgromadziło w Poznaniu liczne grono przedsiębiorców, wystawców i ekspertów z Polski i zagranicy. Jego celem było uczczenie 30-lecia wolnej gospodarki w Polsce.