Milion przygód z książką

fundacja-lotto-logoFundacja LOTTO Milion Marzeń wraz z Wydawnictwem Media Rodzina przekaże 5 000 książek do bibliotek na terenie całego kraju. Publikacje zostaną rozdane w drodze konkursu otwartego pt. „Milion przygód z książką”. Współorganizatorami projektu są: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.

Fundacja LOTTO Milion Marzeń w ramach swoich działań związanych z kulturą intensywnie wspiera czytelnictwo, zarówno wśród dzieci, jak i młodzieży. Pierwszą przygodę z książką zainicjowała wiosną br. przekazując pracownikom Totalizatora Sportowego oraz kolektorom 1 000 książek do wykorzystania w bieżącej edycji programu wolontariatu pracowniczego „Kumulacja Dobrej Woli”. Obecnie Fundacja realizuje akcję „Milion przygód z książką” adresowany do wszystkich bibliotek publicznych w Polsce.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez wypełnienie formularza na stronie www.biblioteki.org. Pierwsze 100 placówek otrzyma po 50 książek dla dzieci i młodzieży oraz 10 scenariuszy zajęć edukacyjnych. Zadaniem każdej ze 100 bibliotek będzie przeprowadzenie spotkania z dziećmi zgodnie z jednym ze scenariuszy. Na koniec projektu zostanie ogłoszony konkurs na najlepsze trzy fotoreportaże z zajęć. Zwycięskie biblioteki otrzymają atrakcyjne nagrody. Pełen regulamin akcji oraz nieodpłatne materiały do pobrania znajdują się na stronie www.biblioteki.org.

Czytanie to podróż w nieznane. Pozwala najmłodszym na przeżywanie milionów przygód i emocji, oraz odkrywanie nowych, ciekawych miejsc, które w realnym życiu często są nieosiągalne. Taka podróż jest szczególnie ważna, zwłaszcza w wakacje, kiedy dzieci spędzają czas w domu lub na podwórku i marzą o tym, by wyjechać gdzieś daleko, zapomnieć o codzienności – mówi Bartosz Mielecki, Prezes Fundacji LOTTO Milion Marzeń.

Aby zapewnić działania i pomoc na najwyższym poziomie, Fundacja LOTTO Milion Marzeń realizując projekty współpracuje z wyspecjalizowanymi i doświadczonymi instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi. Dlatego akcję „Milion przygód z książką” wspiera merytorycznie Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizator Programu Rozwoju Bibliotek (www.biblioteki.org) i Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL, które wspiera czytelnictwo w małych miejscowościach poprzez akcję „Odjazdowy Bibliotekarz”. Fundatorem 5 000 książek do projektu „Milion przygód z książką” jest poznańskie wydawnictwo Media Rodzina.