Marcin Faflik Menedżerem Roku 2019

Marcin Faflik, prezes należących do Grupy LUX MED szpitali onkologicznych Magodent, zdobył nagrodę „Menedżer Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – placówki prywatne” w konkursie „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia 2019”. Wręczenie statuetek odbyło się podczas uroczystej gali, 16 stycznia 2020 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie.

Magodent jest jednym z wiodących ośrodków leczenia nowotworów w woj. mazowieckim. Prowadzi w Warszawie trzy szpitale specjalizujące się w diagnostyce i zróżnicowanych metodach leczenia onkologicznego oraz hematoonkologicznego (w tym: chirurgia, chirurgia laparoskopowa, termoablacje, chemioterapia, immunoterapia, hormonoterapia). Ponadto posiada oddziały szpitalne: kardiologiczny, gastroenterologiczny, ginekologiczny z onkologią ginekologiczną a także zajmuje się leczeniem pacjentów z problemami urologiczno-onkologicznymi. W ramach Magodentu działa też placówka rehabilitacji dziennej i ambulatoryjnej, poradnie specjalistyczne i POZ. W ubiegłym roku Magodent został wyróżniony w raporcie opracowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia “Nowotwory złośliwe – koncentracja leczenia zabiegowego”. Pod względem liczby pacjentek operowanych w 2018 roku, w kierunku nowotworów piersi, znalazł się na drugim miejscu na Mazowszu. Magodent jest ośrodkiem kompleksowej diagnostyki i terapii raka piersi.

W skład Kapituły Konkursu weszły wybitne osobowości polskiej medycyny, przedstawiciele samorządu terytorialnego, związków pracodawców, instytucji oraz członkowie władzy ustawodawczej. Organizatorem konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia 2019” jest czasopismo Menedżer Zdrowia.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 000 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 230 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 15 000 osób, około 6800 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.