Dzień Doceniania Wiewiórek

21 stycznia to dzień doceniania wiewiórek, które zwłaszcza w zimie potrzebują naszej pomocy. Dlatego warto wiedzieć czym je karmić, aby pomóc im przetrwać zimę w mieście. Czy można je karmić chlebem?

21 stycznia w Dzień Doceniania Wiewiórek,  zorganizowana zostanie debata poświęcona ochronie i opiece nad wiewiórkami w tym szczególnie trudnym, zimowym czasie. Spotkanie odbędzie się w środku lasu, naturalnym środowisku wiewiórek, w mazurskiej miejscowości Płociczna, położonej tuż nad jeziorem Zdreżno.

Czy wiewiórki można szkolić? Jak pomóc im przetrwać zimę w mieście? I czy można je karmić chlebem? Na te i inne pytania odpowiedzą podczas debaty, zorganizowanej przez markę Felix,  specjaliści z zakresu opieki nad dzikimi zwierzętami.

Podczas debaty głos zabiorą eksperci zajmujący się zagadnieniem ochrony zwierząt leśnych, w tym badacze i znawcy wiewiórek: Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ZOO,  Lena Grusiecka współzałożycielka Fundacji Leśne Pogotowie oraz Geert Weggen, znany i ceniony na świecie fotograf przyrodniczy, który specjalizuje się w fotografii wiewiórek.

– Nieodłącznym elementem wizerunku marki Felix, lidera w sprzedaży orzechów,  jest wiewiórka, która występuje we wszystkich kreacjach reklamowych Felix’a. Wiewiór Felix’a jest sympatycznym inteligentnym gryzoniem, który aktywnie wkracza w ludzkie życie, doceniając jakość orzechów marki Felix, ale też często komentując świat człowieka. Naturalność i bezpośredniość Wiewiórka współgra z osobowością marki, co podkreśla hasło marki: „Matka Natura, ojciec Felix”. Wiewiórki, zwierzęta według nas wyjątkowe, bo żyjące nie tylko w lasach, ale także blisko człowieka w przestrzeni miejskiej, potrzebują naszej troski. Chcemy realnie działać i pomagać wiewiórkom na przestrzeni całego roku i opowiedzieć o tym podczas debaty – zachęca Agnieszka Krajewska – Pliwka, Senior Brand Manager z firmy Intersnack.

Aby dowiedzieć się jak skutecznie pomagać zwierzynie leśnej, jednocześnie jej nie szkodząc, zapraszamy do wzięcia udziału w debacie. Streaming na żywo udostępniony zostanie na Facebooku marki Felix – „Felix i wiewiórka”. W trakcie transmisji live będzie możliwość zadawania pytań, na które uczestnicy debaty z przyjemnością odpowiedzą. Zachęcamy do włączenia się do akcji i poszerzania wiedzy dotyczącej ochrony dzikich zwierząt żyjących obok nas.

Więcej: http://www.felixpolska.pl/akcje