Lista Najbardziej Etycznych Przedsiębiorstw Świata

wme_2013Instytut Ethisphere ogłosił listę Najbardziej Etycznych Przedsiębiorstw Świata 2013 .  Lista jest tworzona cyklicznie od 2007 roku. Na potrzeby tegorocznej listy, największej z dotychczasowych, Ethisphere oceniła aplikacje firm z ponad 100 krajów i 36 sektorów gospodarki. 

Przy opracowywaniu swojej listy Ethisphere analizuje kodeksy etyczne, historię sporów sądowych i przypadków naruszenia zasad regulaminu; ocenia inwestycje w innowacje oraz praktyki biznesowe nienaruszające równowagi ekologicznej; zwraca uwagę na aktywności skierowane w stronę wzmocnienia obywatelskiej postawy firmy; analizuje również opinię kadry menedżerskiej wysokiego szczebla, partnerów biznesowych, dostawców oraz klientów.

Oparty na metodach doświadczalnych Instytut Ethisphere jest wiodącym, międzynarodowym „think tankiem”, działającym w celu kreowania, rozwoju oraz dzielenia się najlepszymi praktykami w zakresie zrównoważonego rozwoju, etyki biznesu, społecznej odpowiedzialności biznesu, czy działań antykorupcyjnych. Magazyn Ethisphere, który publikuje  Ranking Najbardziej Etycznych Przedsiębiorstw Świata, jest publikacją wydawaną co kwartał przez Instytut.

Źródło: www.ethisphere.com