Mikołaj Budzanowski Finansistą Roku 2012!

Finansista_RokuW warszawskim Hotelu Hyatt odbyła się Gala rozdania nagród FINANSISTA ROKU 2012, organizowana przez redakcję tygodnika ekonomicznego „Gazeta Finansowa”. W tym roku tytuł FINANSISTY ROKU przyznano już po raz 13. Laureatem nagrody został Mikołaj Budzanowski, Minister Skarbu Państwa za skuteczny nadzór nad majątkiem państwowym, aktywne i dynamiczne realizowanie polityki prywatyzacyjnej oraz odwagę i konsekwencję we wspieraniu inwestycji i innowacji w branży energetycznej. Kapituła przyznała również cztery wyróżnienia Finansista Roku 2012 oraz Finansową Markę Roku 2013. 

Redakcja „Gazety Finansowej” doceniła ministra Mikołaja Budzanowskiego za skuteczny nadzór nad majątkiem państwowym, aktywne i dynamiczne realizowanie polityki prywatyzacyjnej oraz odwagę i konsekwencję we wspieraniu inwestycji i innowacji w branży energetycznej. Skuteczne zakończenie wielu ciągnących się procesów prywatyzacyjnych, walka o niższe ceny gazu dla Polski, oraz intensyfikacja poszukiwań gazu łupkowego, dają szansę nie tylko na niezależność energetyczną ale przede wszystkim na rozwój, nowoczesnej i konkurencyjnej, polskiej gospodarki.

– Najważniejsze w podejmowaniu działań są: konsekwencja i determinacja – powiedział Minister Budzanowski odbierając statuetkę.

Kapituła przyznała również cztery wyróżnienia Finansista Roku 2012.
Wyróżnienia Finansista Roku 2012 otrzymali:

  • Wojciech Balczun, uznany menadżer, przewodniczący rady nadzorczej PLL LOT, w latach 2008-2013 prezes zarządu PKP CARGO – za postawienie PKP CARGO na właściwym torze. W ciągu ostatnich pięciu lat PKP CARGO S.A. przekształciło się w operatora logistycznego z prawdziwego zdarzenia. Spółka, dzięki odważnym decyzjom restrukturyzacyjnym, stała się nowoczesnym przewoźnikiem, jedną z nielicznych tego typu firm w Europie przynoszącą zysk ze sprzedaży i bilansowy zysk netto.
  • POLSKO-PORTUGALSKA IZBA GOSPODARCZA (PPCC) – za wspieranie przez PPCC już od pięciu lat, rozwoju stosunków gospodarczych i kulturalnych miedzy Polską a Portugalią oraz aktywne i konsekwentne promowanie atrakcyjności inwestycyjnej obu krajów. Pod kierownictwem Pedro Pereiry da Silvy (COO Jeronimo Martins, Country Manager JM w Polsce i Portugalii) Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza rośnie w szybkim tempie. W 2008 roku zakładały ją 22 firmy, dziś należy do niej już 200 różnej wielkości przedsiębiorstw z różnych regionów Polski i Portugalii.
  • City Security SA – za konsekwentne i dynamiczne budowanie swojej pozycji na polskim rynku usług ochrony. W 2012 roku udział firmy w polskim rynku ponownie wzrósł, przychód, jak i zysk – zwiększone zostały o kilkanaście procent. City Security jest jednym z niewielu przedstawicieli branży ochrony w Polsce, który zdecydował się na wyjście ze swoimi usługami za granicę. Firma 2 lata temu zaczęła działać na Ukrainie i w Rosji, gdzie dziś ugruntowuje swoją pozycję.
  • Paweł Blajer, redaktor TVN CNBC Biznes – za wyznaczanie nowych kierunków w świecie mediów biznesowych, a w szczególności za program dla ludzi, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą “Blajer mówi: Biznes”.

„Gazeta Finansowa” istnieje na rynku już od 15 lat. Tygodnik informuje o istotnych wydarzeniach w polskiej i światowej gospodarce niemal od początku funkcjonowania w Polsce wolnego rynku. Te 15 przełomowych lat dla polskiej gospodarki i przyszłości naszego kraju znalazło odzwierciedlenie w publikacjach “Gazety”. Filozofią tygodnika jest nie tylko informowanie o aktualnościach, ale również promowanie dobrych wzorów – firm i osobowości, które oddziałują na polską gospodarkę. Dlatego też od 13 lat jesteśmy organizatorem konkursu Finansista Roku.

W poprzednich latach honorowy tytuł Finansisty Roku otrzymali: Józef Wancer – Prezes Banku BPH, Wojciech Kostrzewa – Prezes BRE Bank, Andrzej Podsiadło – Prezes PKO BP, Maria Wiśniewska – Prezes PEKAO S.A., Leszek Balcerowicz – Prezes Narodowego Banku Polskiego, Wiesław Rozłucki – Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Zyta Gilowska – Minister Finansów, Stanisław Kluza – szef Komisji Nadzoru Bankowego, Jan Krzysztof Bielecki – Prezes Banku Pekao S.A., dr Leszek Czarnecki – Prezes Getin Holding, dr Ludwik Sobolewski – Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Waldemar Pawlak – Minister Gospodarki.

Finansowa Marka Roku 2013:

• W kategorii: Leasing Finansową Marką Roku 2013 został Europejski Fundusz Leasingowy SA za konsekwentne budowanie kompleksowej oferty instrumentów finansowych wspierających polskich przedsiębiorców.

• W kategorii: Ubezpieczenie Finansową Marką roku 2013 zostało Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. za spektakularne umocnienie pozycji rynkowej i otwarcie na potrzeby nowych grup klientów.

• W kategorii: Bank Finansową Marką Roku 2013 został Bank Zachodni WBK za systematyczny i spójny rozwój instytucji, oparty na nowoczesności i przyjaznych relacjach z klientami zarówno indywidualnymi jak i biznesowymi.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w hotelu Hyatt Regency Warsaw.

Sponsorami Gali Finansista Roku 2012 byli: PELION Healthcare Group, dawniej Polska Grupa Farmaceutyczna, jedna z największych grup kapitałowych działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce, na Litwie i w Wielkiej Brytanii, oraz OSG Records Management, która oferuje kompleksowe usługi zarządzania dokumentacją na całym świecie.

Partnerami Gali byli: Super Biznes – ekonomiczny dodatek do Super Expressu, Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska oraz Galeria Delfiny, która przygotowała wystawę swoich prac w hotelowym foyer.

Partnerami medialnymi Gali byli: Home&Market, Gentelman, Biznes Open, Rezydencje, Warszawska Gazeta, Miejska Gazeta Informacyjna, Agencja informacyjna Newseria oraz portale Kurier365.pl, GF24.pl, cashcom.pl, RaportCSR.pl, Capital24.pl.