Kultura OFFowa w ING Bank Śląski z udziałem Karola Wójcickiego

ING Bank Śląski rusza z cyklem filmów o bankowych EKO inicjatywach. Projekt inauguruje film „Kultura OFFowa”, o tym co EKOlogiczne i EKOnomiczne w ING.

W ING zdajemy sobie sprawę, że ekologia to inwestycja w przyszłość. Prezentując nasze EKO inicjatywy chcemy popularyzować wiedzę na ten temat i inspirować do działania. Chcemy również pokazać, że ekologia się opłaca. Zarówno nam, jako firmie, jak i planecie. Wierzymy, że tak samo, jak ważna jest każda złotówka, tak każde nawet najmniejsze EKO działanie ma sens – podkreśla Joanna Erdman, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Cykl filmów #INGdlaEKO prezentuje wybrane, ekologiczne inicjatywy podejmowane przez ING Bank Śląski. Do współpracy przy projekcie, bank zaprosił Karola Wójcickiego, popularyzatora astronomii, znanego dziennikarza naukowego, prezentera telewizyjnego. Karol Wójcicki jest też twórcą największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Jako prowadzący, wyjaśnia w jaki sposób drobne działania mogą przyczynić się do realnych zmian i oszczędności.

Film z Karolem Wójcickim można zobaczyć tutaj.

Kultura OFFowa w ING jest wewnętrznym program EKO edukacji, mającym uświadamiać pracownikom, że każdy ma realny wpływ na środowisko i że nawet drobne, codzienne czynności jak oszczędzanie światła, wody, papieru czy segregacja śmieci mają kosmiczne znaczenie zarówno dla środowiska jak i dla kieszeni.

Bank zachęca i inspiruje pracowników do wyrabiania w sobie EKO nawyków w lekki i kontekstowy sposób – dokładnie tam, gdzie ta wiedza może się przydać. Temu służą naklejki na spłuczkach, kontaktach, podajnikach ręczników, koszach na śmieci „Pan Zmieszany”); materiały edukacyjne: filmiki i artykuły, które budują EKO świadomość; EKO poradnik prezentujący z pomocą ziemiocentryków, niezależnych i minimalistów postawy ekologiczne; zgłaszanie wszelkich usterek i awarii.

ING Bank Śląski realizuje swoją strategię biznesową w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Strategię banku wspiera Deklaracja Ekologiczna. W nowej Deklaracji Ekologicznej bank zobowiązujemy się do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2030 r., przeznaczenia 5,3 mld zł na projekty ekologiczne, przekazania 2 mln zł na program grantowy dla start-upów i młodych naukowców na realizację projektów w obszarze zrównoważonego rozwoju, rozwijania działań i projektów edukacyjnych, których tematem będą zmiany klimatyczne oraz kontynuowania korzystnego wsparcia finansowego na cele ekologiczne dla klientów indywidualnych.

ING udostępnia przygotowane przez siebie naklejki, także innym firmom i osobom, które chciałyby z nich skorzystać. Naklejki można pobrać ze strony internetowej banku.

Więcej o EKO działaniach banku można przeczytać tutaj.