Ks. Jacek Stryczek laureatem konkursu biznesowego Laury Magellana

20130204_Szlachetna_paczkaOrganizator corocznej akcji Szlachetna Paczka został wyróżniony za działalność na styku biznesu i społeczeństwa – podaje Rzeczpospolita.

Ks. Stryczek nominację otrzymał za organizację akcji Szlachetna Paczka, w rezultacie której rocznie wsparcie otrzymuje ponad 13 tys. osób w potrzebie.

Nagrodą został wyróżniony także Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, został Magellanem Roku za Całokształt Osiągnięć Zawodowych. Wręczenie nagród odbyło się w piątek w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.

Jury konkursu rozdało nagrody jeszcze w czterech kategoriach. Nagrodę w kategorii Manager Roku odebrał Paweł Błachno, prezes Grupy Jagiellońskie Centrum Innowacji oraz JCI Venture. W kategorii Przedsiębiorca Roku zwyciężył Marcin Olszewski, właściciel firmy Lepsza Energia 2012. Za osiągnięcia pozazawodowe roku jury uhonorowało Urszulę Michalik, która jest skarbnikiem i jedną z głównych działaczek Stowarzyszenia Zacisze wspierającego dzieci chore na autyzm. Debiutantem roku okazała się Małgorzata Leszczyńska, założycielka firmy Logicum.

Konkurs Laury Magellana Korporacja Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie organizuje co roku, od pięciu lat. Nagradzane są w nim osoby, które łączą wizję z wytrwałością i talentem zarządczym, osiągają wybitne rezultaty i zmieniają współczesny świat.

Źródło: Rzeczpospolita/RaportCSR