Strona główna Opinie Krzysztof Przybył – Przedświątecznie, wśród przyjaciół

Krzysztof Przybył – Przedświątecznie, wśród przyjaciół

Wieczór wigilijny, całe piękno polskiej tradycji sprowadza się do jednego, najważniejszego: przeżywania tego wyjątkowego wieczoru w gronie tych, którzy są nam bliscy. To także najważniejsze w spotkaniach wigilijnych Klubu „Teraz Polska”. W minioną środę w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie spotkaliśmy się w licznym gronie przyjaciół Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, by życzyć sobie dobra, nadziei i sił. Te bez wątpienia będą w nadchodzącym roku potrzebne – podsumowuje Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Zajęci, zaganiani, zapracowani… Tym większa radość, że członkowie Kapituły, laureaci i liczne grono przyjaciół znaleźli czas na to wigilijne spotkanie, uświetnione występem Ludowego Zespołu Artystycznego PROMNI z warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Podczas spotkania miałem przyjemność wręczyć cztery statuetki „Przyjaciel Teraz Polska”. Honorujemy nimi osoby, które od lat wspierają naszą Fundację, przyczyniają się do jej rozwoju, są jej ambasadorami. Tym razem trafiły one do rąk: Iwony Ciechan (przez lata związanej z Agencją Rynku Rolnego), prof. Leszka Rafalskiego (Honorowego Przewodniczącego Rady Głównej Instytutów Badawczych), Karola Majewskiego (którego wytwórnia Nalewek Staropolskich zdobyła Godło „Teraz Polska”) i Marka Ungiera (szefa Gabinetu Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego).
Słowo „przyjaciel” oznacza kogoś, z kim jesteśmy tak blisko, że już nic nie musimy mówić, bowiem milczenie między przyjaciółmi jest wypełnione treściami – powiedział prof. Jerzy Bralczyk, również laureat tego tytułu. Nic dodać, nic ująć, chociaż w gronie naszych przyjaciół o wiele częściej słychać twórcze dyskusje…
Świąteczne życzenia złożyli Zastępca Szefa Gabinetu Prezydenta RP Piotr Ćwik, a także kardynał Kazimierz Nycz, członek Kapituły Godła „Teraz Polska”. Gości powitał przewodniczący Kapituły prof. Michał Kleiber.
Nasze wigilijne spotkania pokazują, jak rozwija się Fundacja. Oprócz ludzi, którzy są z nami od lat – niektórzy od początku – pojawiają się nowe twarze. Nie tylko laureatów, których liczba dochodzi do ośmiuset, ale przedstawicieli świata nauki, ekspertów, dziennikarzy i publicystów, samorządowców i parlamentarzystów. Wszystkich ich łączy jedno: świadomość, jak ważna jest Marka Polska i jak ważne są skuteczne działania w celu jej promowania. Fakt, że Fundacja „Teraz Polska” z powodzeniem realizuje liczne projekty promujące Polskę, polskie marki i wybitnych Polaków, zawdzięczamy także im – naszym przyjaciołom i doradcom. Za to, że można zawsze na nich liczyć, za ich życzliwość i zaangażowanie, serdecznie dziękuję!
A Państwa zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania.
Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.