Karolina Rzońca-Bajorek, Asseco Poland: Do raportowania potrzebne są jasne wytyczne

Przemyślenia Karoliny Rzońcy-Bajorek, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland S.A są cenne, bo wskazała na różnorodne problemy związane z raportowaniem ESG. Z Panią Wiceprezes rozmawialiśmy podczas IV edycji Our Future Forum – największej konferencji edukacyjnej w Polsce, której RaportCSR.pl i oESG.pl były partnerami medialnymi.

Jest to spojrzenie ze strony ogromnej spółki, która docenia ideę ESG, lecz nie ukrywa, że jest to wielkie wyzwanie dla każdej firmy objętej obowiązkiem raportowania niefinansowego, że podołanie temu wyzwaniu generuje duże koszty, że nie wszystko po stronie unijnej machiny narzucającej obowiązek raportowania zostało zrobione jak należy.

Do tego dochodzą kwestie komunikacyjne, bo kontrahentom na innych kontynentach, gdzie są inne standardy, trzeba tłumaczyć, dlaczego europejskie muszą zbierać taką ilość danych.

Ponadto Pani Karolina Rzońca-Bajorek dzieli się radami z firmami które dopiero przystępują do raportowania. Oraz przewiduje, że Jednym z zawodów przyszłości będzie ktoś, kto zajmie się wyłącznie tworzeniem raportów ESG.

Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu: