Konkurs “Projekt z klasą” rozstrzygnięty!

projektzklasaZakończyła się trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu na najciekawszy projekt edukacyjny dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych „Projekt z klasą”. Do wydawnictwa Nowa Era, organizatora konkursu, napłynęło aż 268 projektów z całej Polski. 20 najlepszych zostanie zrealizowanych dzięki przyznanym grantom o łącznej sumie aż 40 000 złotych! Dziesięciu finalistów wyłoniła Komisja Konkursowa Nowej Ery, a kolejnych dziesięć projektów wygrało w otwartym głosowaniu on-line. Liczące 58 000 Internautów wirtualne jury w ciągu 2 tygodni oddało prawie 275 000 głosów! 

Mapę Dobrze zaPROJEKTowanej Edukacji tworzą projekty edukacyjne zgłoszone w trzech kolejnych edycjach konkursu „Projekt z klasą”. Od samego początku w liderem w tym rankingu jest województwo śląskie, które do konkursu zgłosiło łącznie aż 86 projektów. Miejsce na podium zajmują również województwa – małopolskie (84 zgłoszone projekty) oraz dolnośląskie (81 projektów).

III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Starachowicach otrzymało tytuł „Najlepiej zaPROJEKTowanej szkoły” oraz tablicę interaktywną za przysłanie największej liczby projektów do III edycji konkursu Nowej Ery „Projekt z klasą”. Najlepiej zaPROJEKTowana Szkoła to taka, która poprzez promowanie pracy metodą projektu w szczególny sposób dba o rozwijanie umiejętności kluczowych, wprowadza niestandardowe formy nauki, motywując uczniów do większej aktywności. Tytuł ten zostaje przyznany w formie certyfikatu oraz „wirtualnej odznaki”, którą będzie można zamieścić na stronie internetowej szkoły.

Konkurs „Projekt z klasą” organizowany przez wydawnictwo Nowa Era, ma na celu wyróżnienie najciekawszych projektów edukacyjnych. Popularyzuje on nauczanie metodą projektu i jest częścią kompleksowego programu wsparcia o nazwie „Projekt z klasą”. Wyjątkowy charakter konkursu polega na tym, że zdobyte nagrody pomagają zrealizować zgłoszone projekty konkursowe, a oceniane są zarówno pomysł na projekt, jak i zaangażowanie uczestników. Dzięki funduszowi grantów Nowej Ery zostanie zrealizowanych już 60 edukacyjnych marzeń.

Źródło: Nowa Era