Bieg Wisły

LOGO_cargoW niedzielę – 12 maja, prawy brzeg królowej polskich rzek zdominują biegacze, którzy będą ścigać się na 10. km odcinku „Biegu Wisły”. Przebiegną trasą, która prowadzi dzikim i nieuregulowanym wiślanym brzegiem jednej z największych metropolii Europy – Warszawy. Trasę, ramię w ramię, pokonają stołecznymi decydenci, funkcjonariusze policji i innych służb mundurowych oraz mieszkańcy Warszawy. Wydarzenie już po raz trzeci wspiera spółka PKP CARGO.

Trzecia edycja „Biegu Wisły” jest organizowana w ramach „Święta Wisły”. Jedyny tak urokliwy bieg, ze względu na trasę, to wspólne przedsięwzięcie Urzędu m.st. Warszawy, Komendy Stołecznej Policji oraz sekcji strzeleckiej CWKS Legia Warszawa.– Wiślany, przedwojenny brzeg, to było miejsce spotkań i relaksu dla całej Warszawy – mówi Bogdan Jeziorski, naczelnik wydziału komunikacji społecznej w PKP CARGO. – Chcemy, aby brzegi Wisły znów zapełnili ludzie, a to wydarzenie ma ich do tego przekonać.

biegwislyBiegacze rozpoczną trasę na 517 kilometrze rzeki na Golędzinowie (osiedle na Pradze Północ) i przebiegną dystans 10 km, by dotrzeć do plaży przy moście Łazienkowskim. Dojazd do miejsca zbiórki ułatwi rower miejski – przy starcie biegu powstanie specjalny mobilny punkt, w którym będzie można zdać rower „Veturilo”. W biegu weźmie udział ponad 900 uczestników oraz 3-osobowe reprezentacje służb mundurowych, m.in. policji, straży granicznej, straży pożarnej i straży miejskiej. – Nasz udział ma służyć integracji służb i mieszkańców Warszawy – mówi Paweł Brzeziński, oficer prasowy Komendanta Komisariatu Rzecznego Policji.

W czasie kiedy biegacze będą rywalizować na trasie, sponsor biegu PKP CARGO, po drugiej stronie Wisły, przy Bulwarze Flotylli Wiślanej tuż przy Płycie Desantu 3 Dywizji Piechoty I Armii WP, przygotował ciekawą atrakcję dla warszawiaków. W mobilnym kinie, w technologii 5D, zostanie zaprezentowany film korporacyjny pt. „Tajemnica piątego wagonu”. Zrealizowany w technice stereoskopowej, dającej efekt iluzji przestrzenności i trójwymiarowości obrazu, film w specjalny sposób prezentuje spółkę i jej dokonania. PKP CARGO jest jedną z nielicznych firm na rynku polskim, które w tak nowoczesny sposób prezentują swoje usługi.

Start biegu godz. 10.00. Biegacze będą mieli 2 godziny na pokonanie dystansu. Kino 5D będzie działało od godz. 10.00 do godz. 20.00.

Więcej informacji: www.biegwisly.pl