BGŻ: do pracy na rowerze

BGZnarowerze10 maja w Banku BGŻ po raz czwarty odbyło się „Śniadanie rowerowe” promujące korzystanie z roweru jako środka transportu w drodze do pracy. W tym dniu blisko 100 pracowników przyjechało rano do Centrali Banku BGŻ rowerem. Na miejscu czekał na każdego bezpłatny serwis rowerowy, pożywne śniadanie, spotkanie z ekspertami ds. bezpieczeństwa rowerzystów oraz wiele innych atrakcji.

Bank BGŻ od kilku lat zachęca swoich pracowników do przyjeżdżania rowerem do pracy. Z roku na rok przybywa zwolenników „dwóch kółek”, a „Śniadanie rowerowe” stało się już majową tradycją. Pracowników powitał Geert Embrechts, pierwszy wiceprezes Zarządu Banku BGŻ, który regularnie dojeżdża do pracy rowerem.

– Chcemy, żeby jak najwięcej z nas dojeżdżało do pracy rowerem. Dlatego w Centrali Banku mamy strzeżony parking rowerowy oraz prysznice, a przed wybranymi oddziałami Banku BGŻ w całej Polsce pojawiły się stojaki rowerowe „Kocham rower” – powiedziała Małgorzata Zdzienicka – Grabarz, dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Sponsoringu. W tegorocznej edycji dnia rowerowego przejechaliśmy razem ponad 1000 km. Tym samym udało nam się zredukować odcisk węglowy i ograniczyliśmy emisję CO2 do atmosfery o 155 kg – dodała Małgorzata Zdzienicka – Grabarz. Uczestnicy śniadania na stronie www.jezdzezglowa.pl podpisali deklarację „Jeżdżę z głową” dotyczącą wzajemnego szacunku wszystkich użytkowników dróg.

Gośćmi specjalnymi śniadania byli Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji, ekspert ds. bezpieczeństwa rowerzystów oraz insp. Artur Kuś z Komendy Stołecznej Policji. Udzielali oni wielu porad na temat bezpiecznego poruszania się w mieście na rowerze. Swoim doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą podzielił się również Ryszard Szurkowski, ekspert kolarstwa i mistrz olimpijski, w ekskluzywnym wywiadzie poprowadzonym przez znanego kibicom sportowym, Tomasza Zimocha z Polskiego Radia. Podczas „Śniadania rowerowego” pracownicy mieli okazję przetestować nowość na polskim rynku – rodzinny rower babboe, który zdobył już wielu fanów w Holandii. Jego zdjęcie można zobaczyć na fanpag’u „Kocham rower”.

Bank BGŻ angażuje się w lokalne inicjatywy rowerowe, zachęca ludzi do rekreacyjnego, cennego dla zdrowia, jeżdżenia na rowerze. Od 2012 r. Bank BGŻ realizuje ogólnopolski program „Jeżdżę z Głową”, który stawia sobie za cel promocję bezpieczeństwa na drodze oraz propagowanie wiedzy na temat obowiązujących przepisów ruchu drogowego wśród młodzieży szkolnej z mniejszych miejscowości.

Źródło: http://www.bgz.pl