Konferencja WEI – Bezpieczeństwo energetyczne czasu wojny

W imieniu Warsaw Enterprise Institute serdecznie zapraszamy na konferencję pt. „Bezpieczeństwo energetyczne czasu wojny. Przekształcenia rynku ropy i gazu w państwach Trójmorza”.

Wydarzenie odbędzie się 3 listopada br. w obiekcie Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), mieszczącej się przy ulicy Książęcej 4 w Warszawie. Partnerem wydarzenia jest PKN Orlen S.A.

Rosyjska agresja zburzyła globalny ład geopolityczny, zmuszając cały zachodni świat do ponownej oceny strategii surowcowej i transformacji energetycznej. Zdolność do dywersyfikacji, zabezpieczania łańcuchów dostaw i budowy wewnętrznej synergii regionalnej, są dziś istotą bezpieczeństwa i odporności państw na coraz trudniejsze do przewidzenia kryzysy społeczno-ekonomiczne.

Porównawcza analiza geopolitycznych konsekwencji transformacji i energetycznych strategii narodowych pozwoli nam określić miejsce, w jakim znalazła się Polska i wskazać na możliwie najlepsze rozwiązania i wyzwania w przyszłości. W wydarzeniu swój udział potwierdzili między innymi: Jan Szewczak, Członek Zarządu ds. Finansowych PKN Orlen, Tomasz Wróblewski, prezes WEI, Piotr Sabat, Członek Zarządu ds. Rozwoju PKN ORLEN, Marcin Roszkowski; Prezes Instytutu Jagiellońskiego, Piotr Maciążek; ekspert rynku energetyczno-paliwowego; szef projektu Wzielonejstrefie.pl, Jakub Kajmanowicz; Energetyka 24; Arkadiusz Sekściński, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju PGNiG S.A.

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz otrzymanie potwierdzenia.

Więcej: https://wei.org.pl/niezaleznosc-energetyczna-europy/