Konferencja nt. psychologii postępowań arbitrażowych odwołana

Konferencja poświęcona psychologii postępowań arbitrażowych, planowana na 20 marca br., została odwołana – poinformował na stronie internetowej Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Jako powód podano rozprzestrzenianie się koronawirusa w Europie. Nowa data wydarzenia na razie nie jest znana.

Gościem konferencji „The Psychology of an Arbitration Hearing”, organizowanej w ramach Arbitrażowego Forum Młodych SAKIG, miała być dr Leslie Ellis, psycholożka biznesu współpracująca z amerykańską firmą DecisionQuest.

„W świetle bardzo szczególnych okoliczności, które mamy obecnie i ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa w całej Europie, niestety musieliśmy podjąć trudną decyzję o odroczeniu naszej konferencji. Wkrótce wrócimy z informacją o nowej dacie naszego wydarzenia” – czytamy na stronie SAKIG.

Dr Leslie Ellis od 22 lat prowadzi badania dotyczące ławników i decyzji sądowych. Była konsultantką w setkach postępowań sądowych. Współpracuje z prawnikami i biegłymi w sprawach wysokiego ryzyka. Opracowuje tematy i strategie procesu, przygotowuje świadków.

Zainteresowania naukowe dr Ellis obejmują dynamikę procesu decyzyjnego przysięgłych, związek między odpowiedzialnością przysięgłych a decyzjami odszkodowawczymi, a także sposób, w jaki przysięgli podejmują decyzje.

Dr Ellis była zaangażowana w wiele głośnych spraw, w tym np. w sporach dot. oszustw związanych z papierami wartościowymi, oszustw księgowych oraz audytowych, własności intelektualnej. Amerykańska psycholożka współpracuje z DecisionQuest, amerykańską firmą oferującą pełen zestaw usług dla prawników procesowych i ich klientów korporacyjnych.

Arbitrażowe Forum Młodych Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej to inicjatywa, która powstała w 2011 roku. Jej celem jest integracja młodszego pokolenia środowiska arbitrażowego, stworzenie platformy do wymiany doświadczeń i zdobywania praktycznej wiedzy o arbitrażu. W ramach Forum odbyło się wiele spotkań z wybitnymi praktykami arbitrażu z zagranicy. Jego gośćmi byli m.in. prof. Julian Lew, prof. Christoph Schreuer czy prof. Bernard Hanotiau. Zorganizowano też interaktywne warsztaty arbitrażowe, skierowane do kandydatów na sekretarzy trybunałów arbitrażowych.

Zapowiedź konferencji link https://raportcsr.pl/psychologia-postepowan-arbitrazowych-kolejne-wydarzenie-w-ramach-arbitrazowego-forum-mlodych/