Psychologia postępowań arbitrażowych – kolejne wydarzenie w ramach Arbitrażowego Forum Młodych

Dr Leslie Ellis, psycholożka biznesu współpracująca z amerykańską firmą DecisionQuest, będzie gościem konferencji poświęconej psychologii postępowań arbitrażowych. To już kolejne wydarzenie organizowane przez Arbitrażowe Forum Młodych SAKIG.

Dr Leslie Ellis od 22 lat prowadzi badania dotyczące ławników i decyzji sądowych, była konsultantką w setkach postępowań sądowych. Współpracuje z prawnikami i biegłymi w sprawach wysokiego ryzyka. Opracowuje tematy i strategie procesu, przygotowuje świadków.

Zainteresowania naukowe dr Ellis obejmują dynamikę procesu decyzyjnego przysięgłych, związek między odpowiedzialnością przysięgłych a decyzjami odszkodowawczymi, a także sposób, w jaki przysięgli podejmują decyzje.

Dr Ellis była zaangażowana w wiele głośnych spraw, w tym np. w sporach dot. oszustw związanych z papierami wartościowymi, oszustw księgowych oraz audytowych, własności intelektualnej. Amerykańska psycholożka współpracuje z DecisionQuest, amerykańską firmą oferującą pełen zestaw usług dla prawników procesowych i ich klientów korporacyjnych.

Arbitrażowe Forum Młodych Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej to inicjatywa, która powstała w 2011 roku. Jej celem jest integracja młodszego pokolenia środowiska arbitrażowego, stworzenie platformy do wymiany doświadczeń i zdobywania praktycznej wiedzy o arbitrażu. W ramach Forum odbyło się wiele spotkań z wybitnymi praktykami arbitrażu z zagranicy. Jego gośćmi byli m.in. prof. Julian Lew, prof. Christoph Schreuer czy prof. Bernard Hanotiau. Zorganizowano też interaktywne warsztaty arbitrażowe, skierowane do kandydatów na sekretarzy trybunałów arbitrażowych.

Konferencja „The Psychology of an Arbitration Hearing”, której gościem będzie dr Leslie Ellis, odbędzie się 20 marca 2020 roku w siedzibie Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej przy ul. Trębackiej w Warszawie.