Koleje Mazowieckie partnerem programu stypendialnego wspierającego uczniów

Tegoroczna edycja Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II jest 10., jubileuszową edycją projektu. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci uczący się w Warszawie mogą się o nie ubiegać od początku czerwca.
wolontariusze-jezdza-za-darmoOsoba chcąca ubiegać się o stypendium powinna wypełnić wniosek na stronie formularze.centrumjp2.pl, wydrukować go, a potem przynieść lub wysłać do biura Centrum Myśli Jana Pawła II. Termin składania wniosków dla uczniów mija 30 lipca, studenci mogą składać wnioski do końca września.

Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie w zależności od dochodu rodziny, osiągnięć naukowych, artystycznych czy sportowych, a także zaangażowania stypendysty w działania charytatywne i społeczne. Stypendia przyznawane są z budżetu miasta. Do tej pory ze wsparcia skorzystało ponad 6000 osób.

W październiku 2010 roku Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II zostały nagrodzone w konkursie „Dobre Stypendia” w kategorii: programy stypendialne jednostek samorządowych. Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie www.centrumjp2.pl/stypendia

Informacje o stypendiach dostępne są także w postaci ulotek dystrybuowanych w kasach biletowych: Warszawa Śródmieście, Warszawa Gdańska, Warszawa Powiśle, Warszawa Wileńska, Warszawa Ochota, Mińsk Mazowiecki, Otwock, Radom, Pilawa, Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Sochaczew, Tłuszcz, Siedlce, a także w postaci spotu emitowanego w wybranych pociągach Kolei Mazowieckich.