Od grodu Kraka do siedziby Syrenki. Polski biznes biega

Ogólnopolski, charytatywny, integrujący środowisko biznesowe oraz promujący zdrowy styl życia. W ramach Polnd Business Run w pięciu miastach Polski przedstawiciele biznesu zrezygnują z obowiązującego ich dress code’u na rzecz stroju sportowego, a twarde reguły prowadzenia interesów zamienią na sportową rywalizację. Do wspólnego biegania w ramach Poland Business Run może dołączyć każdy, kto zbierze pięcioosobową drużynę, jest w stanie zmierzyć się z dystansem 3,8 km i, pokonując własne słabości, chce pomagać podopiecznym Fundacji Jaśka Meli. W pomoc zaangażował się również duet paprocki&brzozowski, który zaprojektował na tę okazję kultową Żółtą Koszulkę Lidera.

Poland_Business_RunPierwsza edycja biegu zainicjowanego przez przedstawicieli polskiego oddziału szwajcarskiego banku inwestycyjnego, miała miejsce w 2012 roku w Krakowie. Zainteresowanie, z jakim spotkało się to wydarzenie, sprawiło, że Poland Business Run na stałe wpisał się w kalendarz sportowych imprez w Polsce. Inicjatywa z każdym kolejnym rokiem zwiększa zasięg, a obecnie swój udział w niej zapowiedziało pięć polskich miast. Obok Krakowa, gdzie narodziła się idea biznesowych sztafet, 14 września na starcie staną również: Katowice, Poznań, Łódź i Warszawa.

Każdego roku Poland Business Run pomaga podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Środki zgromadzone podczas rejestracji i w ramach dodatkowej akcji „Pomagam Bardziej” wystarczyły na zakup 11 protez nóg dla 9 beneficjentów projektu. W tym roku jeszcze jedną motywacją do zbierania pieniędzy (również w obrębie drużyn) są nagrody w postaci Żółtych Koszulek Lidera, zaprojektowanych przez duet projektantów paprocki&brzozowski.

Jako jeden z organizatorów, bardzo cieszymy się, że bieg biznesowy, pierwotnie zaplanowany jako lokalne wydarzenie, z roku na rok przyciąga kolejne miasta Polski. Tym samym, udowadniamy, że przemyślana strategia współpracy z fundacją, integracja sektora biznesowego i kooperacja z miastem przekładają się na zaangażowanie tysięcy ludzi, jednocząc ich we wspólnym celu – podsumowuje Michał Stępień, CEO UBS Kraków.

Poland Business Run ma ambicję stać się drugą po WOŚP imprezą charytatywną w Polsce. Coraz bardziej realne staje się marzenie pomysłodawców, żeby co roku jednego dnia o tej samej godzinie cała Polska biegła w sztafecie, niosąc pomoc potrzebującym.

W Krakowie lista rejestracyjna jest już w całości wypełniona. 3000 biegaczy w tym mieście zgłosiło się w ciągu zaledwie 90 godzin. Wciąż jednak drużyny mogą zgłaszać swój udział w Katowicach, Poznaniu, Łodzi oraz w Warszawie. Bieg we wszystkich miastach wystartuje 14 września o godzinie 10.30.

Więcej: http://polandbusinessrun.pl