Jacek Polańczyk, Alior Bank: Ukraińskim uchodźcom, głównie kobietom i dzieciom, pomagamy na trzy sposoby

Alior Bank otrzymał nagrodę specjalną Pracodawcy Godnego Zaufania za zaangażowanie w pomoc Ukrainie. Czym ono się wyraziło? Jak przebiega współpraca ze stroną ukraińską? Czy Alior Bank stał się popularny wśród ukraińskich uchodźców? Na te pytania, zadane przez RaportCSR.pl, odpowiadał Jacek Polańczyk, Wiceprezes Zarządu Alior Bank. A rozmawialiśmy podczas XII edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”.

Kapituła Konkursu, m.in. Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” i Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego nagrodzili firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania. W tym roku wręczono nagrody w sześciu kategoriach, dwie nagrody dziennikarskie oraz trzy nagrody specjalne. RaportCSR.pl był partnerem medialnym wydarzenia. Podczas wydarzenia odbyła się też debata ekspercka pt. „Zawodowcy potrzebni od zaraz – kształcenie zawodowe jako remedium na braki kadrowe w branżach strategicznych”.

Zachęcamy do zapoznania się z wypowiedziami wiceprezesa Jacka Polańczyka, który przedstawił podejście Alior Banku do pomocy uchodźcom ukraińskim w Polsce, mówił o dedykowanych im usługach bankowych, zaangażowaniu pracowników banku, stworzeniu centrum pomocy, czy też ocenie Alior Banku przez samych Ukraińców: