Grupa LOTOS Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej

Grupa LOTOS uzyskała tytuł Głównego Sponsora Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Kontrakt pomiędzy Grupą LOTOS, a Polskim Związkiem Piłki Nożnej będzie obowiązywał do 31 grudnia 2018 roku.

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa w Polsce, a mecze drużyny z orłem na koszulkach cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem kibiców, zarówno na stadionach, jak i przed telewizorami. Reprezentacja piłkarska Polski traktowana jest przez opinię publiczną jak „dobro narodowe”, które należy wspierać i o które należy dbać. Grupa LOTOS ma kompetencje w zakresie wieloletniego sponsoringu klubów i projektów sportowych, dlatego z pełną odpowiedzialnością podjęła się roli mecenasa Reprezentacji Narodowej.

– To dla nas wielkie, ambitne i ważne emocjonalnie przedsięwzięcie. Nasza reprezentacja, jej postawa i sukcesy angażują bowiem wszystkich Polaków, nawet tych, nie interesujących się sportem na co dzień – mówi Paweł Olechnowicz, prezes Zarządu Grupy LOTOS SA. – Wiemy, jaką radość sprawiają sukcesy reprezentacji i jak silne jest poparcie dla niej nawet w momentach osiągania słabszych wyników. To stwarza korzystny klimat zewnętrzny dla współpracy sponsoringowej, w której LOTOS słusznie uważany jest za wyznacznika nowych standardów i najwyższego poziomu profesjonalizmu. Jestem głęboko przekonany, że nasza współpraca z PZPN pomoże „biało-czerwonym” w osiąganiu wyników, na które wszyscy czekamy. Będą one wspólnym sukcesem piłkarzy i naszym.

W ramach współpracy sponsoringowej Grupa LOTOS uzyskała prawo posługiwania się tytułem „Głównego Sponsora Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej” oraz do wykorzystywania we własnej działalności marketingowej oficjalnego logotypu Reprezentacji Polski. Umowa gwarantuje również ekspozycję logotypu spółki na strojach treningowych reprezentacji Polski. Firma pojawi się także na nośnikach reklamowych podczas meczów drużyny narodowej rozgrywanych w naszym kraju. Ponadto logotyp Grupy LOTOS pojawiać się będzie w centralnym miejscu tablic sponsorskich w czasie konferencji prasowych, na stronie internetowej PZPN, biletach oraz programach meczowych.

Decyzja o wsparciu piłkarskiej reprezentacji Polski przez strategiczną spółkę, tak ważną dla gospodarki kraju, to dowód zaufania do drużyny narodowej, która jest liderem w swojej grupie eliminacyjnego do EURO 2016.

– Reprezentacja Polski to najważniejsza drużyna dla wszystkich Polaków. Osiągane przez nią wyniki i jej potencjał sprawiły, że pozyskaliśmy tak poważnego partnera, jakim jest Grupa LOTOS. Należy również dodać, że spółka będzie wspierała nie tylko drużynę narodową, ale także reprezentację do lat 21, która w 2017 roku będzie rywalizowała w organizowanych w Polsce mistrzostwach Europy – mówi Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Grupa LOTOS jest m.in. Generalnym Sponsorem Polskiego Narciarstwa, Oficjalnym Partnerem Roberta Kubicy oraz strategicznym partnerem załogi LOTOS Rally Team Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana. Angażuje się także w programy społeczno-sportowe takie jak Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” czy piłkarski program „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”.

Grupa LOTOS jest także głównym sponsorem piłkarskiej drużyny Lechia Gdańsk. W Trójmieście wspiera też m.in. siatkarski zespół Lotos Trefl Gdańsk oraz koszykarską drużynę Trefl Sopot.