Granty dla niepełnosprawnych sportowców z Młodzieżowych Klubów Sportowych

Od pięciu lat pracownicy Grupy Enea, biorący udział w akcji charytatywnej „Biegamy – Zbieramy – Pomagamy”, wspierają rozwój sportu i promują kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży. W tym roku pieniądze, uzbierane przez pracowników w zawodach sportowych, zostaną przeznaczone na granty dla Młodzieżowych Klubów Sportowych, w których trenują niepełnosprawni młodzi sportowcy. Na zgłoszenia klubów czekamy do 12 marca.

– Ubiegły rok był trudny dla sportowców – zawodowców i amatorów. Wiele spotkań odwołano, zawody odbywały się w formule wirtualnej, bez udziału kibiców. Tym bardziej dziękuję wszystkim pracownikom Grupy Enea za zaangażowanie w nasz projekt – podkreśla Agata Goor z Fundacji Enea. – Ze względu na wyjątkowe okoliczności spowodowane pandemią koronawirusa, Fundacja Enea podjęła decyzję o przeznaczeniu środków uzbieranych przez pracowników w 2019 i 2020 roku na granty dla Młodzieżowych Klubów Sportowych, w których trenują niepełnosprawni młodzi sportowcy – dodaje Agata Goor.

O dotacje mogą ubiegać się kluby z terenów, na których działają spółki Grupy Enea. To przede wszystkim województwa północno-zachodnie, a także okolice Kozienic, Połańca, Białegostoku i Łęcznej na Lubelszczyźnie. Do zdobycia są granty w wysokości 5 000 zł. Pieniądze można przeznaczyć m.in. na organizację warsztatów sportowych, obozów treningowych czy zakup sprzętu sportowego na potrzeby młodych i zdolnych sportowców.

By aplikować o dofinansowanie, wystarczy wejść na stronę https://www.enea.pl/biegamy i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Granty zostaną przyznane do 31 marca.

„Biegamy – Zbieramy – Pomagamy” jest jednym z najważniejszych projektów społecznie odpowiedzialnych zainicjowanych przez Fundację Enea, który zachęca pracowników Grupy Enea, pasjonatów sportu, do pomagania. Co roku w zawodach sportowych-biegowych, triathlonowych, rowerowych i nordic walking – uczestniczą setki osób, zbierając punkty, które przeliczane są na złotówki. Dzięki uzbieranym w ten sposób środkom, Fundacja Enea organizuje wydarzenia sportowe dla dzieci i młodzieży. W 2017 i 2018 r., wspólnie z Fundacją Kamili Skolimowskiej, zorganizowane zostały: trening lekkoatletyczny oraz warsztaty sportowo-psychologiczne. Ponad 220 dzieci ćwiczyło pod okiem profesjonalistów: dyskobola Roberta Urbanka oraz tyczkarza Piotra Liska.

W puli grantów dla Młodzieżowych Klubów Sportowych jest 80 tys. zł. Od początku programu „Biegamy – Zbieramy – Pomagamy”, podczas 1122 zawodów uzbierano łącznie 148 tys. zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na sportowy rozwój dzieci i młodzieży.

Źródło: Enea