Gra reklamowa wesprze projekty zrównoważonego rozwoju w Kolumbii

„Coffee Defenders, a Path from Coca to Coffee” pierwsza gra reklamowa Lavazzy jest już dostępna na platformie Gamindo. Jej celem jest zebranie funduszy na wsparcie społeczności uprawiającej kawę w regionie Meta w Kolumbii.

Gra jest inspirowana filmem dokumentalnym o tej samej nazwie, wyprodukowanym przez firmę i dostępnym na platformie streamingowej Amazon Prime Video we Włoszech, USA i Wielkiej Brytanii. Dokument opowiada prawdziwą historię Johany, młodej Kolumbijki, która straciła wszystko podczas konfliktu zbrojnego z partyzantami FARC, ale zdołała odzyskać kontrolę nad własnym życiem i życiem sześciorga swoich dzieci. Była zdeterminowana, aby nadal żyć w swojej społeczności i zobaczyć, jak kawa znów rozkwita w okolicy.

Gra pozwala użytkownikom zbierać kamienie szlachetne, z których każdy wnosi jeden euro
do kwoty, jaką Fundacja Lavazza prześle Carcafè, jej wieloletniemu partnerowi w projektach zrównoważonego rozwoju w regionie Meta, który wspiera tamtejszych małych plantatorów kawy.

Bohaterem wyzwania w grze reklamowej są nasiona kawy, które, podobnie jak Johana w filmie dokumentalnym „Coffee Defenders, a Path from Coca to Coffee”, gracze muszą donieść do celu po pełnej przeszkód trasie. W ten sposób roślina staje się symbolem odrodzenia, jakie nastąpiło w miejscu, w którym będzie bezpiecznie przechowywana na zawsze – Centrum Rolniczym Cartago w Kostaryce.

Gra stanowi kolejny rozdział w narracji, którą Lavazza rozpoczęła wraz z premierą filmu dokumentalnego „Coffee Defenders, a Path from Coca to Coffee” – powiedział Lorenzo Giorda, globalny szef Marketingu Cyfrowego w Lavazzy. „Decyzja o rozpoczęciu eksploracji świata gier za pomocą tego narzędzia pozwala nam z jednej strony wypróbować nowe formy bezpośredniego zaangażowania użytkowników, a z drugiej wprowadzić młodych odbiorców w prace Fundacji Lavazza nad poprawą społeczno-ekonomicznych warunków wspólnot produkujących kawę.

W 2013 r. Rząd Kolumbii przekazał rodzinom rolniczym w regionie Meta (z podobnej wywodziła się Johana), ziemię, na której wcześniej uprawiano nielegalne uprawy. Fundacja Lavazza od lat działa w tym regionie, w ramach programu zrównoważonego rozwoju, który poprawił już warunki społeczne-ekonomiczne ponad stu z tych rodzin. Fundacja pomogła im przywrócić do życia plantacje kawy, sadząc ponad milion krzewów kawy i szkoląc społeczność ze stosowania dobrych praktyk i technik rolniczych w celu zwalczania skutków zmiany klimatu.

“Coffee Defenders, a path from coca to coffee” to część projektu Lavazza „Coffee Defenders”, inicjatywy, która czerpie inspirację z historii producentów kawy, którzy skorzystali z projektów promowanych przez Fundację i ma na celu zwiększenie świadomości na temat zrównoważonego rozwoju wśród „społeczności kawowej”, złożonej z ludzi kochających produkty rolne, które są szczególnie wrażliwe na skutki zmian klimatycznych.