Daj swoim butom drugie życie – zebrano ponad tonę obuwia

Spółka CCC rozpoczęła pilotażową zbiórkę używanego obuwia pod hasłem „Daj swoim butom drugie życie”. Podczas pierwszych trzech tygodni akcji (od 6 lipca 2020) przeprowadzonej w 11 sklepach stacjonarnych CCC w Polsce, zebrano ponad tonę obuwia. Pilotażowa zbiórka, po pierwsze pozwoli sprawdzić zainteresowanie i świadomość tematu w Polsce, po drugie pomoże zbadać możliwości zagospodarowania zużytego obuwia. Akcja wpisuje się w przyjętą przez spółkę Strategię Zrównoważonego Rozwoju i jeden z celów – wdrażanie koncepcji obiegu zamkniętego produktów.

W ramach pilotażowej akcji klienci CCC mają możliwość przekazania używanego obuwia do jednego ze wskazanych sklepów stacjonarnych, w którym znajduje się specjalny pojemnik z logo „Daj swoim butom drugie życie”. Sklepy znajdują się we Wrocławiu (Galeria Wroclavia), Katowicach (Galeria Silesia), Rzeszowie (Rzeszów Plaza), Lubinie (Cuprum Arena), Krakowie (Bonarka City Center), Gdańsku (Forum Gdańsk), Poznaniu (King Cross Marcelin), Warszawie (Wars Sawa Junior), Olsztynie (Galeria Warmińska), Toruniu (Atrium Copernicus) oraz Polkowicach (Park Handlowy). W zamian za każdą przekazaną kompletną parę obuwia klienci otrzymują voucher rabatowy na zakupy w CCC. Wśród miast, w których zebrano najwięcej butów wyróżnić należy Olsztyn (prawie 300 par), a także Kraków i Wrocław.

– Planując działania w ramach rozwoju sieci CCC zawsze istotny jest dla nas aspekt troski o środowisko naturalne. Nasza Strategia Zrównoważonego Rozwoju CCC pokazuje kierunek działań, w centrum których znajdują się potrzeby klientów oraz wyzwania środowiskowe rynku, na którym działamy. Choć to dopiero pilotaż to widzimy duży entuzjazm klientów. Uczestnicy zbiórki nie muszą wyrzucać zbędnych butów do śmietnika, oddają je, mając pewność, że CCC zagospodaruje je w odpowiedni sposób z poszanowaniem potrzeb środowiska naturalnego – mówi Jakub Grzelak, Dyrektor ds. Sprzedaży CCC S.A.

Daj swoim butom drugie życie

W ramach obszaru odpowiedzialnego produktu w strategii zrównoważonego rozwoju GO.22 CCC wdraża także inne rozwiązania takie jak: zapewnienie odpowiedzialności w łańcuchu dostaw. Wdrożony i podpisany przez wszystkich dostawców surowców Kodeks Postępowania Dostawców oraz przeprowadzane regularnie audyty ich działalności gwarantują dostarczanie na rynek produktów bezpiecznych i dobrej jakości, które są jednocześnie wytwarzane i sprzedawane w sposób odpowiedzialny. Oprócz tego w sklepach CCC wraz z nadejściem najnowszej kolekcji jesienno-zimowej AW 2020 od początku września dostępna będzie linia produktów sygnowana hasłem „Go for Nature”. Odnajdziemy w niej m.in. buty ze skóry z ekologicznych garbarni (certyfikat LWG), akcesoria damskie, męskie i dziecięce, w których główny surowiec pochodzi z recyklingu butelek PET lub w pełni naturalnych surowców, a także produkty powstałe z najwyższą dbałością o środowisko naturalne (m.in. Water based PU).

Obecnie 90% odpadów wytwarzanych w ramach działalności poddawanych jest recyklingowi lub innym procesom odzysku. CCC w sklepach stacjonarnych (wszystkie kraje) i sprzedaży online zrezygnowało z toreb foliowych i wykorzystuje tylko papierowe opakowania z recyklingu. Z kolei należące do Grupy eobuwie.pl korzysta wyłącznie z ekologicznych pudełek i opakowań wysyłkowych.

Źródło: CCC