Wsparcie medyczne dla osób, które straciły prace

Największa prywatna sieć medyczna w Polsce przygotowała specjalny bezpłatny pakiet opieki medycznej dla osób, które straciły pracę w związku z epidemią koronawirusa. Usługa będzie aktywna do końca sierpnia.

Pakiet usług medycznych „Pomoc” daje możliwość korzystania z opieki, na którą składają się wizyty i konsultacje u wybranych lekarzy specjalistów oraz dostęp do podstawowej profilaktyki i diagnostyki.

– Jako jeden z największych pracodawców zdajemy sobie sprawę, jak trudna sytuacja panuje obecnie na rynku. Część firm jest zmuszona do zwolnień pracowników, a jednoosobowe przedsiębiorstwa do zawieszenia czy zamknięcia działalności. Nie chcemy, aby nasi dotychczasowi pacjenci oraz ich rodziny pozostali bez opieki medycznej. Na te najtrudniejsze i najbardziej stresujące, najbliższe, miesiące przygotowaliśmy dla nich i ich dzieci pakiet „Pomoc”. Dzięki niemu osoby tracące pracę w związku z epidemią mogą nieodpłatnie kontynuować korzystanie z naszej opieki zdrowotnej – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Aby dołączyć do nieodpłatnego programu, który obejmuje m.in. wizyty i konsultacje (także online) u lekarzy specjalistów, wystarczy wypełnić wniosek dostępny na stronie Grupy. Opieka medyczna w ramach pakietu będzie obowiązywała od daty utraty zatrudnienia lub zawieszenia czy zamknięcia działalności gospodarczej maksymalnie do 31 sierpnia br. Pakiet obejmuje także usługi, które nie wymagają wychodzenia z domu: porady telemedyczne czy konsultacje online z lekarzem. Z oferty mogą korzystać także dzieci pracowników, które były objęte pakietem pracowniczym rodzica w chwili jego zwolnienia.

Dominika Andrejczuk