Goodyear zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, czym jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – w tym roku odbył się już 22. finał tej niezwykłej akcji. Do tegorocznej edycji przyłączyła się również Grupa Goodyear Polska. Firma wzięła udział w pikniku zorganizowanym w minioną niedzielę, 12 stycznia br. na warszawskim Ursynowie.

Frekwencja na pikniku dopisała – imprezę odwiedziło około 3000 gości. Oprócz licznych licytacji, z których dochód został przeznaczony na WOŚP, na uczestników czekały koncerty na żywo oraz motoryzacyjne ciekawostki. Na Ursynowie można też było podziwiać zmagania 85 załóg off-road’owych, a nawet osobiście przejechać się rajdowym samochodem terenowym, monster truckiem lub quadem.

Przygotowano specjalną strefę dla najmłodszych, gdzie na dzieci czekały między innymi odblaski oraz książeczki edukacyjne z informacjami na temat bezpiecznych zachowań na drodze, ufundowane przez Goodyeara. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również inna atrakcja, w której przygotowanie zaangażował się Goodyear, czyli symulator dachowania dostarczony przez Akademię 4×4. Były też pokazy jak należy prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

„To było wyjątkowe wydarzenie, wspierające Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a jednocześnie promujące odpowiedzialne zachowania w ruchu drogowym. W pokazach symulacji dachowania, którą pomogliśmy zorganizować, wzięło udział wiele osób. Wszyscy fantastycznie się bawili, a także hojnie licytowali. Cieszę się, że mogliśmy przyłączyć się do tej akcji, która spotkała się z tak szerokim odzewem ze strony mieszkańców Warszawy w każdym wieku, zarówno tych najmłodszych, jak i starszych” – mówi Konrad Perz, Manager marki Goodyear w Grupie Goodyear Polska.

Piknik został zorganizowany już po raz drugi przez firmę ActiFun oraz grupę Wawa4x4. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP zbierała środki na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

To nie jedyna inicjatywa związana z bezpieczeństwem, w którą ostatnio angażuje się Goodyear. W połowie ub. roku Goodyear udostępnił Europejską Aplikację Bezpieczeństwa Drogowego, dzięki której podróżujący mogą lepiej orientować się w przepisach drogowych i wymaganiach obowiązujących w 25 europejskich krajach. Program dostarcza informacje m.in. o ograniczeniach prędkości na autostradach i w miastach czy dopuszczalnym poziomie alkoholu we krwi w danym kraju. Dostępne są również porady dotyczące bezpiecznej jazdy, postępowania w razie wypadku, numery alarmowe itp.

Źródło:  www.goodyear.com