Fundacja Aviva dla inicjatyw na rzecz pogodnego dzieciństwa

Już blisko 300 inicjatyw społecznych, których celem jest pomoc rodzicom w wychowaniu małych dzieci, uczestniczy w konkursie grantowym „To dla mnie ważne”, zorganizowanym przez Fundację Aviva.

W głosowaniu internetowym oddano już blisko 200 tysięcy głosów. Konkurs trwa do 28 marca.

Liczba zgłoszonych inicjatyw, oddanych głosów i wizyt na stronie konkursu przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Trafnie odpowiedzieliśmy na społeczne zapotrzebowanie. Udaje nam się angażować ludzi, którzy chcą, aby ich otoczenie było bardziej przyjazne dla rodziców i ich dzieci. Cieszy nas różnorodność zgłoszonych inicjatyw oraz to, że pochodzą zarówno z małych miejscowości, jak i z dużych aglomeracji. Widząc zaangażowanie naszej społeczności, w tym roku planujemy jeszcze dwie edycje konkursu z większą pulą grantów – mówi Elżbieta Wójcik, prezes Fundacji Aviva.

Konkurs wyróżnia innowacyjny i przyjazny mechanizm zgłaszania wniosków i zdobywania dla nich poparcia w głosowaniu internetowym. Na stronie www.todlamniewazne.pl inicjatorzy zgłaszają wnioski, poddając je jednocześnie pod głosowanie internautów. Dwadzieścia inicjatyw z największym poparciem społecznym zostanie przedstawionych jury, które rozdzieli pulę grantów w kwocie 100 000 zł. Lista laureatów zostanie ogłoszona w kwietniu.

Do udziału w jury Fundacja Aviva zaprosiła osoby, które są autorytetami w sprawach ważnych dla rodziców i dzieci.

Zachęcamy do poparcia w głosowaniu inicjatywy ze swojej miejscowości lub takiej, którą oceniamy jako szczególnie pożyteczną – dodaje Elżbieta Wójcik.