FOB wyróżnia Kompanię Piwowarską

Tyskie Browary KsiazeceFot Tomasz JodlowskiJuż po raz dziewiąty działania społeczne Kompanii Piwowarskiej zostały zaprezentowane w raporcie przygotowywanym corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Tym razem w podsumowaniu “Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2012. Dobre Praktyki” wymieniono sześć inicjatyw KP. Firma odebrała także statuetkę dla uczczenia 5-lecia współpracy z FOB.

27 marca odbyło się uroczyste ogłoszenie raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2012. Dobre Praktyki”, organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tej edycji raportu opisano 262 praktyki 106 firm. Wśród nich znalazła się Kompania Piwowarska, której dobre praktyki są uwzględniane w publikacji nieprzerwanie od 2004 r. Tegoroczna uroczystość była dla KP szczególnie ważna, ponieważ firma świętowała 5-lecie współpracy z FOB i z tej okazji odebrała specjalną statuetkę. Eksperci Forum Odpowiedzialnego Biznesu uznali, że aż sześć dobrych praktyk Kompanii Piwowarskiej zasługuje na to, by podzielić się nimi na łamach raportu.

– Jesteśmy bardzo dumni, że nasze zaangażowanie społeczne, ekologiczne oraz współpraca z interesariuszami zostały po raz kolejny zauważone i docenione. Kompania Piwowarska już od wielu lat prowadzi rozmaite działania na rzecz społeczności lokalnych i środowiska, które szybko nabrały charakteru stałych programów. Każde wyróżnienie daje nam jeszcze większą mobilizację do aktywności w tym zakresie i sprawia, że stajemy się coraz bardziej odpowiedzialni – mówi Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

Raport „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki” jest publikowany od ponad 10 lat i opisuje działania przedsiębiorstw w dziedzinie idei prospołecznych. Publikacja stanowi przegląd aktywności firm w zakresie CSR oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku. W roku 2012, w jubileuszowej edycji raportu zostały wymienione trzy ważne inicjatywy lidera branży piwowarskiej.