Filip Osadczuk: Przeszkoliliśmy wszystkich dyrektorów w PGE z zakresu ESG – WIDEO

– Transformacja energetyczna jest to coś, co jest u nas w grupie kluczowe, w tym momencie – ocenia Filip Osadczuk, Dyrektor Departamentu Relacji Inwestorskich i ESG, PGE Polska Grupa Energetyczna. 

“Oczywiście panuje pewna niepewność otoczenia zewnętrznego. Cała sytuacja geopolityczna to jest coś, co może faktycznie spowalniać procesy transformacji energetycznej, chociażby w związku z zatrzymywaniem łańcuchów dostaw. PGE niezależnie od tego konsekwentnie podąża wytyczoną ścieżką i to bardziej tylko jest kwestia tempa tego procesu niż tego, czy on się zadzieje, czy nie. Przeszkoliliśmy wszystkich dyrektorów z zakresu ESG, również pozostałych menadżerów i kluczową kadrę pracowniczą. Wdrożyliśmy też szkolenie i learningowe, które jest obowiązkowe dla wszystkich pracowników” – uważa i zapewnia.

Rozmowa odbyła się w trakcie III Kongresu ESG w Warszawie, który odbył się 31 stycznia 2024 r. Pytania zadawał red. nacz. portalu raportcsr.pl Tomasz Dereszyński.

III Kongres ESG zgromadził łącznie 4 tysiące osób. Z roku na rok przybywa uczestników wydarzenia zarówno stacjonarnie, jak i on-line. Co pokazuje, że tematyka ESG jest coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorców oraz konsumentów. Znamy też datę kolejnej edycji – IV Kongres ESG – Liderzy Zrównoważonego Rozwoju – Europa odbędzie się 29 stycznia 2025 roku!