Emitel z certyfikatem Świadomy Wybór „Newsweeka” 2021

Emitel otrzymał od redakcji „Newsweeka” certyfikat w kategorii Zmieniamy świat na lepsze, za budowany system zdalnego odczytu wodomierzy dla wrocławskich wodociągów. To nowa kategoria wyróżnień redakcji – B2B, czyli business to business. Jest ona przeznaczona dla firm, które choć nie zawsze świadczą usługi indywidualnym klientom, to wpływają na jakość ich życia.

 

Budowana przez Emitel sieć swoim zasięgiem obejmie całe miasto, a na licznikach wody zainstalowane zostaną specjalne urządzenia, które umożliwią bezprzewodową komunikację. Wrocławskie MPWiK otrzyma dane dotyczące zużycie wody bez konieczności wysyłania w teren pracowników i angażowania klientów. Dzięki temu projektowi będzie można efektywnie zarządzać przepływem wody, co jest niezwykle istotne i przekłada się na realne oszczędności.

To jeden z największych miejskich projektów Internetu Rzeczy (IoT) w Polsce, który docelowo obejmować będzie nawet ponad 70 tys. liczników. Dostarczone rozwiązania zapewnią także rozszerzoną łączność z urządzeniami zlokalizowanymi w trudno dostępnych lokalizacjach, takimi jak głębokie studnie czy piwnice. Do realizacji projektu sieci Emitel stosuje technologię LoRaWAN, która już wcześniej z powodzeniem była wykorzystywana przez spółkę przy wdrożeniach IoT w innych miastach.

Rozwiązanie, które Emitel wdraża we Wrocławiu, było szyte na miarę dla naszego klienta, ponieważ właśnie w ten sposób podchodzimy do projektów z zakresu Internetu Rzeczy. Bazując na naszym know-how oraz bogatym doświadczeniu w budowie rozwiązań Smart Cities jesteśmy w stanie szybko przygotować optymalne rozwiązanie – powiedział Maciej Staszak, Wiceprezes Zarządu – Dyrektor Sprzedaży w Emitel S.A.

Kapituła w uzasadnieniu nadania certyfikatu Świadomy Wybór „Newsweeka” 2021 wskazała, że Emitel otrzymał nagrodę dla systemu zdalnego odczytywania wodomierzy stworzonego dla Miejskiego Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, ponieważ w opinii redakcji ten projekt jest technologią przyszłości w praktyce. Inni nagrodzeni w kategorii Zmieniamy świat na lepsze to:  Stena Recycling za Stena Circular Economy Award oraz firma Zadbano za swoją najbardziej popularną usługę Home Delivery.