Eko-dzień w fabryce BSH

539663_5324080111Już po raz kolejny łódzki oddział firmy BSH zaprosił przedszkolaków do swojej fabryki z okazji Dnia Dziecka. Jak co roku firma zaplanowała zabawy i konkursy dla maluchów. W tym roku wizyta odbyła się pod hasłem „Eko-fabryka”. Dzieci miały okazję zwiedzać fabrykę suszarek, a także brać udział w ekologicznej produkcji.

Niemal 50 dzieci w wieku przedszkolnym, z przedszkola przy parafii św. Anny oraz dzieci pracowników, wzięło udział w organizowanym od kilku lat „Zielonym Dniu Dziecka”. – Celem tych corocznych spotkań jest nie tylko wspólne świętowanie z dziećmi ich święta, ale przede wszystkim edukacja ekologiczna – mówi Aleksandra Wójt, z firmy BSH. – Wszystko to poprzez zabawę – najlepszy sposób dotarcia do dzieci w tym wieku. Mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej będzie zakorzenić pozytywne i pro-ekologiczne nawyki u dzieci.

Maluchy, które uczestniczyły w Dniu Dziecka miały możliwość zwiedzenia fabryki suszarek przy ul. Wedmanowej. Pod opieką specjalnie przeszkolonych na tę okazję pracowników BSH, dzieci mogły zobaczyć jak na co dzień wygląda praca w tak olbrzymiej fabryce, ile osób pracuje przy liniach produkcyjnych, jak powstają urządzenia, które później trafiają do naszych domów.

W programie znalazły się również mini wykłady na temat wody, jej zużycia, oszczędzania tego cennego zasobu, oraz znaczenia dla naszej planety i ludzi na niej żyjących. Podczas wykładu dzieci uczyły się również o zużyciu wody do barwienia tkanin i ceramiki.

Głównym zadaniem dzieci była praca w „eko-fabryce”, w której produkowały kolorowe ceramiczne kubeczki i worki na buty, bez użycia wody. Przy pomocy specjalnych mazaków i farb maluchy kolorowały i zdobiły ceramikę i tkaniny, „produkując” akcesoria do wykorzystania w przedszkolu. Dzieci zakończyły „dzień pracy” z wynikiem 8500 litrów wody zaoszczędzonej przy farbowaniu worków i kubków.

Zielony Dzień Dziecka w fabryce to nie jedyna inicjatywa, w którą zaangażowało się BSH. Firma udzieliła także wsparcia finansowego Fundacji Słonie na Balkonie, która zorganizowała Dzień Dziecka dla podopiecznych oddziału dziecięcego szpitala psychiatrycznego w Łodzi. BSH od wielu lat bardzo aktywnie działa na rzecz poprawiania sytuacji dzieci w Łodzi, współpracując ze świetlicami środowiskowymi i wieloma instytucjami charytatywnymi.

Źródłó: BSH