DrLupo – streamer zbiera charytatywnie 2 mln USD

Amerykański streamer Ben Lupo, którego pseudonim na Twitchu to „DrLupo” w 24 godziny zebrał kolejny raz ponad 2 mln USD. To już trzecia wielka zbiórka Build Against Cancer na Twitchu, która odbywa się przed świętami między 19-20 grudnia. DrLupo tym razem grał Fortnite, Minecrafta oraz Among Us. W sumie streamer zebrał już ponad 10 mln USD!

„Transmisje charytatywne na Twitchu są dla mnie ważne, ponieważ dają graczom możliwość spotkania się dla większego dobra. Jest mnóstwo wspaniałych powodów, które są wspierane przez pionierów – twórców treści na każdej platformie, a bycie częścią tego ma tylko pozytywny wpływ na branżę. To szansa, aby pokazać, że gry naprawdę działają dobrze.” – Ben Lupo

Transmisja na żywo zawierała również fragment zmagań  syna DrLupo – Charliego, podczas którego 5-latek zebrał 71 tys USD w klasycznych grach takich jak The Sims i Tetris99.

Twitch w ramach uznania tego co robi Ben Lupo wsparł całą akcję dodatkowo kwotą 1 mln USD!

„Działalność charytatywna zawsze była ważną częścią Twitcha, miejsca, w którym każdy może znaleźć wspólny cel ze społecznością tak samo zaangażowaną w sprawy jak on sam. powiedziała. Nasi twórcy na Twitchu, niezależnie od ich obserwujących i we wszystkich kategoriach, angażowali się w działalność filantropijną.” – Aly Sweetman, Twitch

Wszyscy wygrywają

St. Jude dzieli się swoimi odkryciami, więc każde dziecko uratowane w St. Jude oznacza, że lekarze i naukowcy na całym świecie mogą wykorzystać tę wiedzę, aby uratować tysiące kolejnych dzieci. Z powodu hojnych darczyńców rodziny nigdy nie otrzymują rachunku od St. Jude za leczenie, podróż, mieszkanie lub jedzenie – ponieważ wszystko o co rodzina powinna się martwić to samo dziecko.

„Jesteśmy wdzięczni DrLupo, jego rodzinie i fanom, którzy hojnie zebrali się, aby oddać pacjentom i rodzinom Szpitala Dziecięcego St. Jude przez wszystkich utalentowanych twórców Twitcha, którzy poświęcili swój czas i serca, aby stworzyć niewyobrażalne 24 godzinne doświadczenie. Zaangażowanie DrLupo inspiruje nas i jesteśmy wdzięczni, że on i społeczność Twitcha są częścią naszej rodziny St. Jude.” – mówi Richard C. Shadyac Jr., prezes ALSAC, organizacji pozyskiwania funduszy i podnoszenia świadomości na rzecz St. Jude.

#BuildAgainstCancer

Grudniowy stream o nazwie Build Against Cancer jest wspierany przez firmę zarządzającą DrLupo, Loaded, a także organizacje takie jak Secret Lab Chairs, Logitech, Gillette, NZXT, Intel, Samsung, Kings Coast Coffee i 2k. 24 godzinna transmisja na żywo jest obsługiwana przez Tiltify, pierwszą platformę zoptymalizowaną do zbierania funduszy dla streamerów.

„Współpracowaliśmy z Twitchem od pierwszego dnia Tiltify w 2014 roku i nadal jest on domem dla wielu niesamowitych i wyjątkowych społeczności, które, jak widzieliśmy, są niezwykle świadome społecznie i filantropijne.” – podsumowuje  Michael Wasserman, dyrektor generalny Tiltify.

Źródło: https://esportinfo.pl/drlupo-streamer-zbiera-charytatywnie-2-mln-usd/